ООН виділила Харківській області 5 млн грн на підтримку переселенців

Поділитися
ООН виділила Харківській області 5 млн грн на підтримку переселенців У Харківській області перебувають близько 200 тисяч переселенців © kievcity.gov.ua
ООН допомагає переселенцям соціалізуватися в новому середовищі.

Керівник польового офісу Агентства ООН у справах біженців в Харкові Аслак Сулумсмуен повідомив, що вдвічі більше ніж раніше - 5 млн грн - виділив Харківській області Агентство ООН у справах біженців для реалізації в 2016 році проекту "Станція Регіон" на підтримку переселенців з Донецької та Луганської областей.

"Ми позбавлені можливості підтримати матеріально кожного з 200 тисяч переселенців, які знайшли притулок в Харкові і Харківській області. Але ми можемо допомогти їм соціалізуватися в новому середовищі. Для цього передбачені консультації з юридичних та інших питань, заходи щодо психологічної підтримки, ярмарки вакансій та тренінги для тих, хто готовий відкрити свою справу, гранти для реалізації соціальних проектів, організація літнього відпочинку дітей. До послуг переселенців - п'ять стаціонарних центрів допомоги по лінії ООН, що діють в регіоні, оснащених комп'ютерами, плюс три мобільні бригади, які виїжджають у глибинку. Якщо в 2015 році ми надали допомогу 36 тисячам переселенців, то в цьому році наші можливості збільшаться вдвічі", - сказав Сулумсмуен.

Він зазначив, що особлива увага приділяється таким вразливим категоріям населення, як цигани і колишні ув'язнені, які звільнилися з місць позбавлення волі.

"Кожного з них ми супроводжуємо аж до отримання паспортів, працевлаштування та житла", - зазначив представник ООН.

Він також зазначив розпочату в 2015 році співпраця польового офісу ООН з волонтерами громадської організації "Станція Харків", завдяки якій вже отримали допомогу понад 90 тисяч переселенців.

Читайте також: За схемами "віртуальних" переселенців-пенсіонерів з бюджету вимиваються сотні мільйонів грн щомісяця

Міністр соцполітики Павло Розенко неодноразово говорив, що суми всіх соціальних платежів переселенцям, включаючи пенсії, становлять 30 млрд грн на рік, в той час коли дані, отримані DT.UA з Мінфіну, свідчать про те, що на переселенців у 2015 р. виплачено з бюджету 40,02 млрд грн.

"Якщо ми реально платимо на соціальне забезпечення ВПО не 30 млрд грн, а всі 40 млрд на рік, то сума значно розбігається з інформацією Мінсоцполітики. І в уряді про це чудово знають. Тоді знову постає запитання: з яких причин влада дезінформує платників податків? Тому, що органи державної влади самі не знають, кому, зрештою, платять? Чи знають, але хочуть приховати?", - йдеться в статті Інни Ведернікової "Мертві душі і живі гроші" на сторінках тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі