За схемами "віртуальних" переселенців-пенсіонерів з бюджету вимиваються сотні мільйонів грн щомісяця

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
За схемами "віртуальних" переселенців-пенсіонерів з бюджету вимиваються сотні мільйонів грн щомісяця Ведернікова запропонувала чотири кроки з вирішення проблеми липових пенсіонерів
При мінімальній пенсії 1074 грн йдеться про більш ніж 700 млн щомісячного доходу для учасників схеми, свідчать джерела.

Джерела DT.UA наполягають, що в списках переселенців-пенсіонерів - як мінімум 50-60% "віртуалів". При мінімальної пенсії 1074 грн це понад 700 млн щомісячного доходу для шахраїв, за рік - 9 млрд.

Про це йдеться в статті Інни Ведернікової для DT.UA.

"Обізнані люди наполягають на, як мінімум, 50-60% "віртуалів" у списках переселенців-пенсіонерів. Це 600-700 тис., чи не так? Треба ж, і тут у ногу з різницею в даних Мінсоцполітики та Міжрегіонального штабу! Усього, при мінімальній пенсії 1074 грн, маємо понад 700 млн щомісячного доходу. На рік - 9 млрд! Хіба не про такі втрати заявляє міністр Розенко? А коли ще уточнити, що "пенсійна мафія" "варить" і на шахтарських селищах...", - йдеться в статті.

Читайте також: На переселенців за рік виділили на 10 млрд більше, ніж заявляв Розенко

"Оскільки Павло Розенко відмовив нам у роз'ясненнях, а генерал Грицак брифінгу з приводу таких успіхів своєї команди не збирав, - наполягатимемо на партнерській версії. А по суті - на узгодженому воюючими сторонами витоку коштів із державного бюджету України", - пише Ведернікова.

На її думку, для того, щоб розставити крапки над "і" у цій історії і винести з неї уроки, влада повинна зробити чотири речі.

По-перше, визначити чітку позицію держави - інтегруємо/відтинаємо, платимо/не платимо, - у фарватері якої будуватимуть свою політику міністерства й відомства, а суспільство, як мінімум, реально розумітиме, хто і за якими правилами грає, хто кому допомагає та скільки на це витрачає. Тим самим мають бути припинені спекуляції на болючій темі для сотень тисяч людей, які по обидва боки лінії розмежування намагаються вижити на копійки, поки хтось заробляє мільярди.

По-друге, створити єдиний державний орган центральної влади, наділений конкретними повноваженнями та відповідальністю, який відповідатиме за формування і реалізацію державної політики щодо переселенців.

По-третє, у стислі терміни виконати закон і створити Єдиний державний реєстр переселенців. А також, виходячи з чіткої позиції держави стосовно конфлікту і людей, які залишилися на неконтрольованих територіях, розмежувати статус ТПО, пенсіонерів та інших одержувачів соціальної допомоги. Оскільки такий хаос в обліку ТПО не тільки створює ґрунт для корупції в частині виплат і бюджетних втрат, а й у перспективі може бути використаний тими, хто має доступ до баз, як політичний важіль на виборах. Хіба завадять 700 тис. зайвих душ, яким рано чи пізно доведеться дозволити голосувати?

І, нарешті, по-четверте, зробити результати верифікації Мінфіном виплат переселенцям максимально публічними, а також передати їх не тільки на розгляд Мінсоцу, який повинен буде припинити незаконні виплати, а й у НАБУ.

Нагадаємо, як пише Ведернікова, міністр соцполітики Павло Розенко неодноразово говорив, що суми всіх соціальних платежів переселенцям, включаючи пенсії, становлять 30 млрд грн на рік, в той час коли дані, отримані DT.UA з Мінфіну, свідчать про те, що на переселенців у 2015 р. виплачено з бюджету 40,02 млрд грн.

Детальніше про те, куди поділися гроші, виділені на переселенців, і хто насправді їх отримує, читайте в статті Інни Ведернікової "Мертві душі і живі гроші" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі