Державна охорона має надаватись усім кандидатам у президенти на рівних умовах. Про це під час прес-конференції в Одесі заявив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.
Черненко відзначив, що раніше згідно з законом "Про вибори" державна охорона була передбачена для всіх кандидатів у президенти. Але ухвалені нещодавно зміни до законодавства цю норму скасували. "Виникає питання, чому одним кандидатам надана охорона, а іншим ні? Хотілося б, щоб для держави всі були рівні і якщо надається охорона - то для всіх кандидатів", - сказав він.
Голова правління КВУ припустив, що доручення, яке в.о. президента Олександр Турчинов надав Управлінню держохорони щодо цілодобової охорони лише 6 з 23 кандидатів, є спробою не допустити решту до поїздок в регіони. "Можливо хтось хоче, щоб та сама Королевська менше їздила, чи інші кандидати, які не одержали охорону по Україні", - сказав він.
Неоднозначною, за словами експерта, є й ситуація із забезпеченням окружних виборчих комісій представниками від кандидатів у президенти. "Наприклад Олег Царьов, який нібито дуже відомий, не подав навіть в половину комісій своїх кандидатів. Чи той же Ярош - так само в нього дуже багато членів комісій, які просто не розпочали працювати. Водночас Богомолець, Королевська та Гриценко, забезпечили всі комісії кандидатами", - заявив він.
Відповідаючи на питання щодо технічних кандидатів, які також балотуються, Черненко відзначив, що неправильно називати такими, хто не є лідерами перегонів. За його словами, технічний кандидат – це той кандидат, якого використовує інший. "Якщо кандидат, навіть не є лідером рейтингу, а веде самостійну кампанію, то його важко назвати технічним. Багато з них розглядають цю президентську кампанію як старт для майбутньої парламентської", - сказав експерт. !zn
Читайте також:
14 із 23-х кандидатів у президенти дали згоду на участь у теледебатах на УТ-1
ЦВК визначила порядок агітації для кандидатів у президенти
На президентських виборах кримські татари будуть голосувати на Херсонщині