"Співробітники "Росприроднагляду" 20 жовтня прийняли участь у процедурі початку запуску обладнання заводу "Титанові інвестиції", - йдеться у повідомленні прес-служби підприємства в понеділок, 22 жовтня.
Також повідомляється про те, що на заводі розробили "дорожню карту" з "ліквідації накопиченого екологічного збитку і реконструкції потужностей для мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище".
Проблеми з випарами на кислотонакопичувачі "Титану" почалися наприкінці серпня, попри запевнення окупаційної "влади" Криму про нібито повну зупинку підприємства, українські прикордонники фіксували хмари невідомого походження над корпусами заводу. Повідомлялося і про інші свідченнях роботи заводу.
У ніч на 24 серпня в окупованому Росією Криму, в місті Армянськ, де розташований завод "Титан", відбулись викиди невідомої отруйної речовини.
"Віце-прем'єр" окупаційного уряду Криму Ігор Михайличенко назвав причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" через спеку та брак води. У той самий час, за даними української розвідки, під час військових навчань РФ на півострові бойовий снаряд поцілив відстійники титанового та содового заводів.
Згодом кримський "Титан" призупинив свою роботу, а з Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку. Внаслідок викидів постраждала й прилегла Херсонська область: у повітрі було зафіксовано підвищений вміст шкідливих хімречовин, отруїлися 37 прикордонників, які напередодні чергували на пункті пропуску "Каланчак".
Детальніше про екологічну ситуацію в анексованому Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Хоч плюй у вічі - їм Божа роса" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".