"Завод не працює, але наприкінці минулого тижня прикордонники спостерігали хмари невідомого походження над будівлями заводу. Чи пов'язане погіршення самопочуття мешканців Армянська і цей чи дим, чи хмари над заводом – ми сказати не можемо. Ці висновки мають робити спеціалісти", - повідомив Слободян.
Він також додав, що Держприкордонслужба слідкує за повідомленнями ЗМІ щодо скарг жителів Армянська на погане самопочуття.
"Ми не можемо робити остаточних висновків з приводу ситуації в Армянську, тому що ми не володіємо повною інформацією за усіма аспектами. Але можу сказати, що ми також читаємо ці повідомлення, відслідковуємо з метою оперативного реагування в разі різких змін. Наші прилади на даний момент не фіксують перевищення вмісту отруйних речовин у повітрі", - зазначив Слободян.
Однак, за його словами, прикордонники не фіксують перевищення отруйних речовин у повітрі ще й через те, що останнім часом вітер дме в сторону анексованого Криму, а не навпаки.
Раніше стало відомо, що мешканці Армянська, у якому не так давно скасували надзвичайний стан, скаржаться на нові хімічні викиди у повітря. Зокрема від ранку 10 жовтня в місті відчувається характерний запах, а люди скаржаться на "печіння в очах" та отримала "опіки слизової оболонки носу".
Нагадаємо, У ніч на 24 серпня в окупованому Росією Криму, в місті Армянськ, де розташований завод "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний із Дмитром Фірташем – ред.), відбулись викиди невідомої отруйної речовини.
"Віце-прем'єр" окупаційного уряду Криму Ігор Михайличенко назвав причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" через спеку та брак води. У той самий час, за даними української розвідки, під час військових навчань РФ на півострові бойовий снаряд поцілив відстійники титанового та содового заводів.
Згодом кримський "Титан" призупинив свою роботу, а з Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку. Внаслідок викидів постраждала й прилегла Херсонська область: у повітрі зафіксовано підвищений вміст шкідливих хімречовин, отруїлися 37 прикордонників, які напередодні чергували на пункті пропуску "Каланчак".
Детальніше про екологічну ситуацію в анексованому Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Хоч плюй у вічі - їм Божа роса" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".