Бойовики російсько-окупаційних формувань посилили обстріл позицій Об'єднаних сил у Донецькій і Луганській областях, задіявши важкі міномети, бронетехніку і БПЛА. З початку доби противник дев'ять разів порушив режим припинення вогню. Про вогонь у відповідь, втрати серед українських військовослужбовців і російських окупантів у вівторок, 27 серпня, прес-центр штабу ООС не повідомив.
У зоні відповідальності оперативно-тактичної групи "Схід" були зафіксовані чотири збройних провокації, ще п'ять – в зоні відповідальності ОТУ "Північ".
Українські позиції поблизу Новолуганского на Луганщині окупанти накрили вогнем з мінометів калібру 120 міліметрів, озброєння БМП, гранатометів і стрілецької зброї. По Зайцевому противник бив з 82-мм мінометів, станкових протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. На підступах до Новотошковського бойовики також задіяли БМП, гранатомети і стрілецьку зброю. Південне зазнало обстрілу з гранатометів і великокаліберних кулеметів.
На підступах до Широкиного на Донеччині противник задіяв безпілотний літальний апарат з підвісом, на якому був закріплений для скидання гранатометный постріл ВОГ-17 калібру 30 міліметрів. Павлопіль бойовики обстрілювали з гранатометів, а Водяне – ще й зі стрілецької зброї. В районі Лебединського також були зафіксовані провокації із застосуванням стрілецької зброї.
Як повідомлялося, 17 липня учасники ТКГ у Мінську погодили початок "літнього перемир'я" з півночі 21 липня, а також обговорили підготовку до обміну утримуваними особами.
У перший же день "лытнього перемир'я" бойовики обстріляли позиції ЗСУ з БМП, і двоє українських військовослужбовців загинули, підірвавшись на вибуховому пристрої. 6 серпня в результаті обстрілу Павлополя загинули четверо українських морських піхотинців. 11 серпня на фугасі підірвався снайпер Національної гвардії. 14 серпня ще один український військовий загинув внаслідок обстрілу хутора Вільного на Луганщині.
Перед цим у ТКГ 19 червня і 2 липня не змогли узгодити чергове "хлібне перемир'я". Також росіяни зірвали оголошення "великоднього перемир'я".
Однак 26 червня українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася.
Докладніше про перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".