Підтримувані Росією збройні угрупування "ЛДНР" сім разів порушили режим припинення вогню. Противник обстрілював позиції Об'єднаних сил із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 82 мм, а також гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї, повідомляє штаб ООС.
"В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "ПІВНІЧ" російські окупаційні війська здійснили два обстріли: поблизу Новолуганського - з ручних протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів; біля Зайцевого – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що п'ять ворожих обстрілів зафіксовано в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання " СХІД": неподалік Лебединського – з РПГ та великокаліберних кулеметів; у районі Новогригорівки – з мінометів калібру 82 мм; поблизу Красногорівки – з великокаліберних кулеметів; біля Павлополя – з СПГ та стрілецької зброї; неподалік Широкиного – з автоматичних гранатометів та великокаліберних кулеметів.
"Вчора, 1 грудня, під час виконання бойового завдання, на невідомих вибухових пристроях підірвалися два українських військовослужбовця", - додають у штабі.
Внаслідок вибухів військові загинули.
З початку доби, 2 грудня, бойовики не стріляли по позиціях ООС.
Раніше повідомлялося, що в зоні проведення операції Об'єднаних сил на Донеччині в неділю, 1 грудня, загинули двоє українських військовослужбовців.
Як повідомлялося, 17 липня учасники ТКГ у Мінську погодили початок "хлібного перемир'я" з півночі 21 липня, а також обговорили підготовку до обміну утримуваними особами.
У перший же день перемир'я бойовики обстріляли позиції ЗСУ з БМП, і двоє українських військовослужбовців загинули, підірвавшись на вибуховому пристрої. 6 серпня в результаті обстрілу Павлополя загинули четверо українських морських піхотинців. Усього за час перемир'я в зоні ООС загинули 35 українських військовослужбовців.
Уже 26 червня, ще до узгодження "перемир'я",українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася. Тим не менш, 1 жовтня Володимир Зеленський повідомив про погодження так званої "формули Штайнмаєра" й анонсував виведення українських військ із Золотого і Петрівського.
З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.
Детальніше про виведення підрозділів Об'єднаних сил з займаних позицій і прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведеннням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".