Окупанти на Херсонщині розмістили пропагандистський банер із фото українських дітей у вишиванках

Поділитися
Фотографиня, яка створила фото, навіть подумати не могла, що її роботу використають так.

В окупованому Херсоні російські загарбники встановили банери, на якому зображено фото дітей у вишиванках та розміщено напис «Херсон – навіки з Росією». У цих фото фотографиня з Київщини Ганна Пасічник впізнала свої роботи, передає «Суспільне».

Вона розповіла, що вже два роки викладає фото, які зробила, на фотостоки. Там за символічну ціну роботи Ганни Пасічник можуть придбати всі охочі. Але фотографиня навіть подумати не могла, що її роботи використають таким чином.

«Мені почало писати багато людей з усієї України та з Херсона. Вони писали в особисті повідомлення, залишали коментарі – дякуємо, що ви розказали цю історію, бо ми бачили ці фотографії. У людей була огида від того, як діти на фото могли наші вишиванки вдягнути. А коли вони дізналися, що ніхто на це згоди не давав, то у них з'явилися зовсім інші почуття», – розповіла Ганна Пасічник.

Вона каже, що відчула безсилля та провину, адже на фото, яке використали окупанти, був її син і донька друзів. Фотографиня зазначила, що фото, розміщені на банерах в окупованому місті, були куплені за 20 центів.

«Можливо це зробили саме росіяни, але там є заборона. Якщо фото придбати для політичної реклами, то ти маєш іншу суму заплатити. Я не знаю яку, наприклад 20 доларів, адже це йде по іншій ліцензії. Якщо вони купили, то все одно порушили правила», – розповіла Ганна Пасічник.

Вона пояснила, що фото з банера входить до особливої патріотичної серії. Фотографиня почала її створювати на початку повномасштабної російсько-української війни. Через світлини вона хотіла передати почуття українців.

За словами Ганни Пасічник, в патріотичній серії понад 300 світлин. Одну з робіт придбав Кабмін для однієї зі своїх програм.

Громадяни України на тимчасово окупованих територіях проходять свій складний шлях, який супроводжується героїзмом, стражданнями, сумнівами і, неминуче для значної частини з них, колабораціонізмом. Чи існує стандартна технологія окупації, яку реалізовує Росія на різних територіях України? Як відрізнити виживання від колабораціонізму? І як державі зберегти довіру жителів тимчасово окупованих територій і не допустити прірви між тими, хто був у окупації, і тими, хто її уникнув? Читайте в матеріалі Олександра Клюжева та Анатолія Бондарчука «ОКУПОВАНІ. Як змінюються жителі ТОТ і чому час має значення».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі