Окупанти Криму порушили всі пункти пакту ООН про права людини - правозахисники

Поділитися
Окупанти Криму порушили всі пункти пакту ООН про права людини - правозахисники Окупанти продовжують грубо порушувати права людини в Криму © primechaniya.ru
Росія продовжує впроваджувати на півострові політику репресій і терору.

Російські окупанти не виконали в анексованому Криму жодного пункту Міжнародного пакту ООН про громадянські і політичні права. Таких висновків дійшли правозахисники Української гельсінської групи, Регіонального центру прав людини, Кримської правозахисної групи і Центру прав людини "ZMINA".

"Мабуть, немає такої статті пакту, яку б держава-окупант не порушувала... Ми спостерігали низку політично вмотивованих судових процесів, переслідувань, репресій", - повідомила голова правління центру "ZMINA" на прес-конференції у Києві. Доповідь громадських організацій готувалася за підтримки USAID.

На основі зафіксованих порушень правозахисники рекомендують РФ забезпечити українським морякам в московському СІЗО утримання, відповідне їхньому статусу військовополонених, а також розслідувати факт застосування проти них летальної зброї під час атаки в Керченській протоці в листопаді 2018 року.

Крім цього, окупанти повинні припинити тиск на вірян Православної церкви України в анексованому Криму і захоплення храмів колишньої Української православної церкви Київського патріархату (перейшла в ПЦУ – ред.).

А також забезпечити безстрокове і безперешкодне проживання на території півострова громадян України і припинити практику їх депортації за відмову отримувати паспорт країни-окупанта.

"Москві слід забезпечити належне медичне лікування позбавлених волі українців, а також забезпечити доступ до них українських лікарів; забезпечити для них можливість відбувати покарання на підконтрольній владі території", - кажуть правозахисники.

Неприпустимо застосування тортур до проукраїнських активістів і незалежних журналістів, Росія повинна провести ефективне розслідування таких фактів, наполягають правозахисники.

Країна-окупант також має забезпечити повноцінне функціонування Меджлісу кримськотатарського народу і навчання українською і кримськотатарською мовами, до чого її неодноразово закликали в Організації об'єднаних націй; забезпечити умови для збереження української ідентичності, зокрема вивчення історії і культури українського народу.

Правозахисники також закликають припинити мілітаризацію дітей на окупованому півострові.

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі