Окупанти Криму кілька годин утримували кримських татар без пояснення причин

Поділитися
Окупанти Криму кілька годин утримували кримських татар без пояснення причин © Крымская солидарность/Facebook
Усі троє затриманих – активісти й учасники політичних судилищ.

Ранок в анексованому Росією Криму почався з нових незаконних затримань. Близько 3:00 годині ночі російські силовики затримали трьох кримських татар, які поверталися з Ростова-на-Дону. Без пояснення причин їх кілька годин утримували у відділку МВС.

Ансар Османов (1975 р.н.), Амет Сулейманов (1984 р.н.) і Алі Керімов (1960 р.н.) поверталися з російського Ростова-на-Дону, де брали участь у засіданні Південного окружного військового суду у справі "ялтинської групи Хізб ут-Тахрір" в якості слухачів, повідомляє правозахисна група "Кримська солідарність".

У районі Керченського мосту мікроавтобус кримських татар затримали, їх доставили до відділку МВС. У затриманих без пояснення причин вилучили документи, силовики вимагали заповнити анкети на відпрацювання злочинів і примусове проведення дактилоскопічної експертизи, кримські татари відмовилися.

Три години із затриманими не проводили жодних слідчих дій, причину затримання їм так ніхто і не пояснив. Співробітники МВС закрилися в службовому приміщенні та відмовилися повертати вилучені документи. Майже о 10:00 ранку затриманих кримських татар відпустили.

Усі троє є активними учасниками судових процесів у політичних справах. З 2015 року регулярно відвідують суди в анексованому Криму та російському Ростові-на-Дону.

Амет Сулейманов – колишній стрімер "Кримської солідарності", у 2017 році його затримували за зйомку на телефон обшуків у політв'язня Сейрана Салієва. Суд присудив Сулейманову 10 тисяч рублів штрафу.

Алі Керімов – учасник липневого пікету на Красній площі в Москві та інших флешмобів на підтримку заарештованих за підсумками масових обшуків у Криму в березні цього року.

Нагадаємо, з початку року в анексованому Криму російські спецслужби затримали 57 кримських татар.

Генеральна Асамблея ООН в своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися права людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна".

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що ніяких поліпшень за останні місяці на окупованому півострові не сталося. Детальніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі