Окружний адмінсуд Києва відмовився задовольняти 20 позовів "Перемоги Пальчевського" щодо виборів

Поділитися
Окружний адмінсуд Києва відмовився задовольняти 20 позовів © 5 канал
Серед іншого, позивачі вимагали визнати місцеві вибори в Києві такими, що не відбулися.

Окружний адміністративний суд Києва відмовився задовольняти заяви кандидатів у депутати Київської міськради від політичної партії “Перемога Пальчевського”, а також самого Андрія Пальчевського щодо місцевих виборів, повідомила пресслужба ОАСК. Всього суд отримав 20 таких заяв.

Вказано, що серед вимог у позовах було вказано наступне: визнати протиправними дії  Деснянської, Подільської, Печерської, Шевченківської, Дніпровської, Голосіївської, Дарницької, Солом’янської, Святошинської, Оболонської районних у місті Києві територіальних виборчих комісій. Також суд просили встановити, що чергові вибори Київського міського голови та депутатів до Київської міської ради 25 жовтня не відбулися.

“Суд, розглянувши позови, де заявниками зазначені кандидати у депутати КМР від Київської міської організації політичної партії «Перемога Пальчевського», а також кандидат на посаду мера Андрій Пальчевський, ухвалив – відмовити у задоволені позовних вимог, оскільки, позивачами не надано суду жодних доказів, які б свідчили про можливі порушення відповідачами вимог Виборчого кодексу, про які йдеться у позовах”, - йдеться у повідомленні.

Зокрема, позивачі не надали доказів щодо фіксування ними чи їхніми офіційними спостерігачами зазначених ними порушень з боку відповідачів, зокрема, актів про порушення вимог Виборчого кодексу України.Також суду не надали доказів щодо порушення порядку встановлення підсумків голосування на місцевих виборах, не подання ними зауважень під час складання і підписання протоколу підрахунку голосів.

У неділю, 25 жовтня, в Україні відбулися місцеві вибори. Громадяни обирали депутатів обласних, районних, міських, сільських і селищних рад, а також міських, селищних і сільських голів у всіх 24 областях України.

За даними ЦВК, явка на виборах не перевищила 37%, це в півтора рази менше, ніж на місцевих виборах 2015 року.

Місцеві вибори пройшли в умовах пандемії COVID-19, торгівлі франшизами партій і торгівлі квотами на членів і керівників комісій, зволікання з оприлюдненням офіційних результатів, клонів і політичних туристів. Все через те, що останні зміни до виборчого законодавства проголосували занадто пізно і додали деструктив у виборчий процес.

Детальніше про те, що якісь зміни необхідно готувати відразу після виборів і приймати вже на наступній сесії Верховної Ради, читайте в статті Ігоря Попова "Місцеві вибори-2020: робота над помилками".

Поділитися
Дивіться спецтему: Місцеві вибори 2020
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі