Департамент нагляду за злочинами, вчиненими в умовах збройного конфлікту Офісу генерального прокурора України залучатиме міжнародних експертів для розслідування тяжких воєнних злочинів, повідомив в інтерв'ю ZN.UA заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.
«Ідеться про надання незалежної професійної допомоги, на додачу до роботи Департаменту», - уточнив він у розмові з редакторкою відділу міжнародної політики Тетяною Силіною.
За його словами, зараз тривають онлайн-консультації з представниками однієї з міжнародних організацій розслідувачів, яка має понад 700 експертів. З 2009 року вона розмістила своїх фахівців з кримінального правосуддя у більш ніж 250 місіях і надає допомогу в розслідуванні злочинів найбільш жорстких конфліктів у М'янмі, Південному Судані, Сирії, Ємені.
Заступник генпрокурора переконаний: в Україні залишається проблема з рівнем знань міжнародного гуманітарного і кримінального права. Оскільки ніхто навіть уявити не міг, що нашій країні можуть знадобитись фахівці в цій сфері на рівні правоохоронних органів і судової системи.
«І річ не тільки в недостатньому розумінні норм МГП, а й у неоднозначному трактуванні законодавства. Ще раз повторю: немає чітких законодавчих вимог до кваліфікації воєнних злочинів і злочинів проти людяності», - додав він.
Тому прокурори Департаменту систематично працюють з міжнародними та національними експертами, неурядовими організаціями та підвищують кваліфікацію.
Як застосовуватиметься принцип невідворотності покарання до російських найманців та інших військових? Чи будуть покарані українські громадяни, які отримали російський паспорт на окупованих територіях? Де можуть судити вище керівництво Росії за воєнні злочини і злочини проти людяності? Про це читайте в другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора України Гюндузом Мамедовим. Першу частину інтерв'ю ви можете прочитати тут.