В Національній поліції планують створити слідчі підрозділи із розслідування кримінальних проваджень за участі дітей. Про це у своєму Twitter написав заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов. Він додав, що про це є домовленості з керівником Нацполіції Ігорем Клименком.
"На практиці буде спецслідство, що врахує особливості роботи з дітьми у конфлікті з законом і жертвами. Це наступний етап до створення системи ювенальної юстиції", - написав Мамедов.
Плануємо з керівником @NPU_GOV_UA Ігорем Клименком створити слідчі підрозділи з розслідування злочинів за участі дітей. На практиці буде спецслідство, що врахує особливості роботи з дітьми у конфлікті з законом і жертвами. Це наступний етап до створення системи ювенальної юстиції
— Гюндуз Мамедов/Gyunduz Mamedov (@MamedovGyunduz) June 1, 2021
Як розказав ZN.UA Гюндуз Мамедов, ювенальні підрозділи мають запрацювати в Головному слідчому управлінні Національної поліції та її територіальних підрозділах. Це є міжнародним зобов’язанням України, зокрема, Конвенцією Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротська конвенція), імплементованою цього року.
"Спеціалізація слідчих суттєво впливатиме на якість, повноту та неупередженість розслідування кримінальних правопорушень, вчинених за участю дітей – правопорушників та постраждалих від злочинів. Крім того, підвищить рівень розкриття злочинів, перш за все, вбивств, активізує роботу щодо неповнолітніх, які пропали без вісті, дітей, які страждають від домашнього насильства, злочинів проти статевою свободи чи схильних до суїциду. Адже до жертв та свідків злочинів буде застосована спецпроцедура досудового розслідування з урахуванням віку, статі, психологічного та фізичного стану здоров’я", - сказав Мамедов ZN.UA.
Він нагадав, що в органах прокуратури вже працює модель ювенальної юстиції. Наступним етапом має стати запуск ювенальних суддів, адвокатів, психологів та педіатрів, які супроводжуватимуть дитину під час кримінального процесу.
Нагадаємо, у квітні 2020 року генпрокурорка Ірина Венедіктова та міністр юстиціх Денис Малюська підписали наказ про запровадження на національному рівні принципу відновного правосуддя для неповнолітніх, які вперше є підозрюваними у вчиненні злочинів невеликої або середньої тяжкості.