Обвалення покрівлі на Чорнобильській АЕС не визнали аварією

Поділитися
© word-it.ru
Комісії, які розслідували інцидент, не виявили порушення умов безпечної експлуатації об'єкта "Укриття".

Обвалення конструкцій в машинному залі 4-го енергоблоку 3 не вплинуло на безпеку станції.

Згідно з висновками комісій, які розслідували причини події, цей інцидент "не створив небезпеки для здоров'я і життя, не створив небезпеки для навколишнього середовища, і не призвів до зупинки роботи виробництва і аварією не вважається".

"Порушення меж та умов безпечної експлуатації об'єкта "Укриття" відсутні", - йдеться у висновках комісій, опублікованих у вівторок на сайті ЧАЕС.

Експерти відзначають, що снігове навантаження на покрівлю машинного залу на момент руйнування не перевищувало значень, встановлених проектом і експлуатаційною документацією ЧАЕС.

"Основною причиною, яка заважала запобіганню руйнування зазначених конструкцій, була відсутність можливості проведення візуального контролю за технічним станом конструкцій внаслідок відсутності безпечних підходів і вкрай небезпечною радіаційною обстановкою", - наголошується у висновках комісій.

У цілому експерти роблять висновок про відносну стабільність несучих конструкцій, прилеглих до зруйнованих, і можливість їх подальшого використання за умови відновлення покрівлі.

З метою отримання достовірних даних про фактичний технічний стан конструкцій, аналогічних зруйнованим, комісії рекомендують виконати обстеження конструкцій машинного залу блоку №4 із залученням спеціалізованої організації, з подальшою реалізацією технічних рішень (рекомендацій) щодо зниження ймовірності обвалення несучих конструкцій машинного залу.

" З метою отримання достовірних даних про конструкції, які не є відповідальними за ступенем впливу на ядерну та радіаційну безпеку, але можуть призвести до порушення цілісності контура локалізувальної споруди, розпочати виконання додаткових геодезичних спостережень за переміщеннями і деформаціями конструкцій машинного залу за окремо розробленою програмою", - говориться в пропозиціях експертів.

Комісії також рекомендують демонтувати у два етапи зруйновані стінові панелі з метою виключення перевантаженості конструкцій та відновити зруйновану ділянку покрівлі з метою закриття контура локалізувальної споруди, запобігання поширенню радіоактивних речовин в навколишнє середовище та проникненню атмосферних опадів у приміщення машинного залу.

Як повідомлялося, 12 лютого сталося часткове руйнування стінових панелей і частини легкої покрівлі машинного залу блоку №4 ЧАЕС. Площа руйнування склала близько 600 кв. м. Зміни радіаційної обстановки на проммайданчику ЧАЕС і в зоні відчуження не зафіксовані, ніхто не постраждав.

Читайте також:

Чорнобиль застрахували в компанії Ахметова на 1,8 млрд гривень

Україна продовжить спостерігати за впливом радіації на біорізноманіття в Чорнобилі

На Чорнобильській АЕС впали бетонні плити в машинному залі, радіаційний фон у нормі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі