Моніторингова місія ОБСЄ спростувала інформацію, опубліковану в доповіді організація Human Rights Watch, щодо "застосування касетних боєприпасів" силами АТО. Про це заявив речник місії ОБСЄ в Україні Михайло Боцюрків.
Він підкреслив, що у місії близько 90 спостерігачів на Східній Україні, і якщо б вони щось помітили, то даний факт обов'язково був би зафіксований.
" Вся інформація, яка у нас є з боєприпасів або обстрілу, з'являється в наших щоденних звітах. До цього часу в наших звітах не було нічого про це", - зазначив Боцюрків.
Повідомляється також, що і держдепартамент США не підтвердив факт використання касетних боєприпасів на Донбасі. Представник Госдема Мері Харф заявила, що зовнішньополітичне відомство США "не може підтвердити застосування касетних боєприпасів на сході України".
Нагадаємо, 21 жовтня в доповіді Human Righs Watch з'явилася інформація про застосування забороненої зброї. Правозахисники повідомляли про застосування касетних боєприпасів з посиланням на очевидців і журналістів The New York Times. За інформацією правозахисної організації, боєприпаси застосовувалися на початку жовтня, щонайменше у 12 населених пунктах. В результаті їх застосування шість осіб загинули, 12 отримали поранення.
Правозахисники, які досліджували випадки застосування ракет 9М27К і 9H210, прийшли до висновку, що обстріли населених пунктів проводилися з позицій, зайнятих українськими силовиками.
У штабі АТО заявили, що українські війська жодного разу за час проведення антитерористичної операції не використовували касетних бомб.
Відзначимо, що заборона на використання касетних боєприпасів регламентує Конвенція про касетні боєприпаси, яка була прийнята більш ніж сотнею країни в 2008 році і почала діяти з серпня 2010-го року. Станом на вересень 2014-го Конвенцію підписали 114 країни. Проте України серед них немає.
"Україна позитивно ставиться до намірів низки країн відмовитися від застосування КБП (касетних боєприпасів) як засоби ведення бойових дій. У той же час, Україна виходить з того, що КБП є законним зброєю, застосування якого не забороняється нормами міжнародного гуманітарного права", - йдеться в заяві МЗС України, зробленому 11 грудня 2008 року.