Управління верховного комісара ООН з прав людини опублікувало звіт про ситуацію з правами людини в Україні. У ньому зазначено, що різко зросла кількість порушень режиму «тиші» на передовій — на 51% відсоток у порівнянні з попереднім періодом. Звіт сформований за даними за період з 1 лютого по 31 липня 2021 року.
«Протягом розглянутого періоду кількість порушень режиму припинення вогню в зоні конфлікту значно збільшилася в порівнянні з попереднім півріччям, що призвело до зростання числа жертв серед цивільного населення і випадків пошкодження цивільних об'єктів.
УВКПЛ зафіксувало 62 жертви серед цивільного населення, що мали місце у звітному періоді: 15 загиблих (11 чоловіків, троє хлопчиків і одна дівчинка) і 47 поранених (30 чоловіків, 13 жінок, три хлопчики й одна дівчинка), що на 51 відсоток більше в порівнянні з попереднім півріччям», — йдеться у звіті.
Крім того, в ООН вказали на тривожну «конституційну кризу», яка пов'язана з відстороненням від посади, звільненням і кримінальним переслідуванням двох суддів Конституційного Суду і яка ставить під загрозу незалежність судової влади та верховенство права в країні.
У звіті повідомляється, що в окупованому Криму «РФ як і раніше обмежувала свободу мирних зібрань», а також задокументовано факти катувань і жорстокого поводження з боку ФСБ і порушення права на справедливий судовий розгляд.
У доповіді наголошується, що на переважній більшості зборів «правоохоронні органи забезпечили належні заходи безпеки», а також «стали рідше відбуватися напади на опозиційну політичну партію «Партія Шарія».
УВКПЛ назвав закриття телеканалів нардепа Тараса Козака через санкції такими, що «не відповідають міжнародним стандартам про право на свободу вираження поглядів».
ООН задокументувала шість випадків дискримінації, насильства та прояви нетерпимості стосовно осіб, що належать до груп меншин.
Нагадаємо, що в період з 2014 до 2021 жертвами тортур і жорстокого поводження стали близько 4000 затриманих у зв'язку з конфліктом в Донбасі. Такі дані оприлюднені в доповіді Організації Об'єднаних Націй з прав людини.