Облік українських авто в Польщі: коли необхідно реєструвати машину

Поділитися
Облік українських авто в Польщі: коли необхідно реєструвати машину © freepik.com
Не потрібно ставити на облік авто одразу після приїзду до Польщі.

Через військове вторгнення РФ багато українців вимушено покинули свої домівки та поїхали за кордон. Українці, які приїхали до Польщі на автомобілі, та перебувають у країні понад 180 днів, мають її зареєструвати, але ця процедура не є простою, пише видання Auto24.tv.

Як і коли треба ставити авто на облік у Польщі

Українські біженці, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року, не повинні одразу ставити автомобіль на облік. Однак якщо машина перебуває в країні більше ніж пів року, його треба зареєструвати в місцевій районній (повітовій) адміністрації за місцем проживання.

Відповідно до положень «Спеціального закону про особливі положення в галузі транспорту та морського господарства» у зв’язку зі збройним конфліктом на території України (ст. 15), українці, що перетнули польський кордон після 24 лютого, не зобов’язані мати документи, що підтверджують володіння транспортним засобом (до 31 грудня 2022 року). Єдиною умовою є наявність чинної страховки для виїзду за кордон (Зелена карта). Таку страховку можна оформити безпосередньо в Україні або при перетині кордону.

Реєструвати автомобіль на іноземних номерах в Польщі потрібно за умови, що власник авто планує перебувати в цій країні більше, ніж шість місяців. Якщо Ви плануєте перебувати в Польщі понад 180 днів, то потрібно зареєструвати авто в перші шість місяців перебування в цій країні.

Які документи потрібні для реєстрації автомобіля у Польщі

Для цього необхідно подати заяву про реєстрацію авто до районної (повітової) адміністрації за місцем проживання.

Разом із заявою необхідно надати такі документи:

  • посвідчення особи власника;
  • сертифікат відповідності транспортного засобу ;
  • страховку (ОС);
  • підтвердження сплати ПДВ (VAT);
  • техогляд;
  • документ, що підтверджує право власності на автомобіль (оригінал договору купівлі-продажу, договору дарування, рахунок-фактуру з ПДВ);
  • свідоцтво про реєстрацію в Україні;
  • номерні знаки;
  • техпаспорт (за наявності).

До документів, виданих українською мовою, обов’язково необхідно додати переклад на польську мову.

Повідомляється, що українці можуть не мати на руках всіх необхідних документів із зазначеного переліку (наприклад, сертифікат відповідності чи оригінал договору купівлі-продажу). А щодо сплати ПДВ та техогляд, то їх просто не може бути.

Одним з кращих варіантів розв'язання цієї проблеми є виїзд з Польщі та повторний заїзд до країни – так термін у шість місяців знову почнеться з дня заїзду у країну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі