Обидві сторони війни в Донбасі чекають на голос Вашингтона - Rzeczpospolita

Поділитися
Обидві сторони війни в Донбасі чекають на голос Вашингтона - Rzeczpospolita Київ і Москва хотіли б знати, що про війну в Донбасі думає Вашингтон. © Радіо Свобода
Оглядач пише, що Порошенко не менше ніж Путін хоче знати, як нова адміністрація у США ставиться до війни в Донбасі.

Раптовий спалах насильства на застиглому вже досить давно фронті застав усіх зненацька. Першими у наступ пішли проросійські бойовики, найвірогідніше, через бажання захопити великий коксохімічний завод в Авдіївці або зробити так, щоб він припинив роботу. Це б, у свою чергу, перервало роботу металургійних комбінатів у Маріуполі. В решті-решт це б нашкодило економіці України, яка тільки-но почала зростати.

Про це на сторінках Rzeczpospolita пише оглядач Анджей Ломаноський. Він нагадує, що завод в Авдіївці належить олігарху Рінату Ахметову, якому вдається вести бізнес по обидва боки фронту. Можливо напад на місто був потрібен, щоб змусити мільярдера "більше підтримувати бойовиків і Росію".

Однак, зважаючи на те, що наступ проросійських сил почався через день після телефонної розмови Володимира Путіна і Дональда Трампа, вірогідно, що за ескалацією стоять інші причини.

"Бойовики в Донбасі не славляться розумом, хтось повинен був їм сказати, що зараз можна атакувати безкарно. Безпосередні ватажки так званих "народних республік" сидять у Москві. Але що Кремль отримає, захопивши ще кілька кілометрів квадратних між Донецьком і Авдіївкою? Найціннішою здобиччю була б реакція на події Дональда Трампа", - йдеться в статті.

Перед телефонною розмовою новий американський перзидент лише в цілому зауважив, що "ситуація в Україні складна". Новий вибух насильства повинен був змусити Трампа зайняти більш рішучу позицію: він або за, або проти України.

"Але цього ж хоче і президент Петро Порошенко: щоб нова адміністрація в США окреслила нарешті своє ставлення до війни в Донбасі. Її мовчання зараз лише підбадьорює Кремль і призводить до поступової ерозії в єдності союзників України в Європі", - пише польський оглядач.

У свою чергу, експерт The Atlantic Council Адріан Каратницький писав, що Трамп не може проігнорувати Україну. Адже якщо він хоче вести розмову з Путіним з позиції сили, йому знадобиться військово і економічно сильна Україна.

Раніше видання Gazeta Wyborcza звертала увагу на те, що Трамп свариться з користувачами Twitter,поки Путін випробовує його в Україні. Восени 2015 року Трамп стверджував, що Росія атакувала Україну, тому що не поважала Барака Обаму. Але сам він зараз не робить нічого, щоб Путін поважав його самого. Мовчання щодо Авдіївки Кремль сприймає як слабкість і не виключено, що він піде далі.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі