Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Міністерство освіти та науки переглянути підручник з історії України щодо висвітлення подій під час Революції Гідності, йдеться у рішенні суду від 21 січня. Таким чином, ОАСК задовольнив позов заступника голови адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова.
Зокрема, за версією Портнова, інформація у підручниках, які надрукували у 2018 та 2019 році, нібито спотворює історичні події та містить дані, що не підтверджені доказами. Для прикладу він наводить підручник з історії України для 11 класу авторів B.C. Власова, C.B. Кульчицького, у якому йдеться, що “... 22 січня 2014 р., у День соборності України, снайпери «Беркута» застрелили на вулиці Грушевського п`ятьох активістів Євромайдану”.
За словами Портнова, “автори категорично і однозначно стверджують про те, що саме правоохоронці, а саме “снайпери “Беркута” вчинили тяжкий злочин, а саме вбивство п`ятьох людей (активістів Євромайдану)”.
“В той же час, у Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутні судові рішення, які набрали законної сили відносно працівників спеціального підрозділу міліції громадської безпеки “Беркут” “снайперів беркута” у “справах Майдану”, якими працівник або працівники “Беркуту” визнані винними у вбивстві 22 січня 2014 року активістів Євромайдану”, - йдеться у рішенні суду.
Спочатку з вимогами переглянути підручники для 5 та 11 класів Портнов звернувся до Міністерства освіти та науки. Він також вимагав переглянути інші посібники та навчальні програми, в яких є опис подій 2013-2014 років, зокрема Євромайдану, та які рекомендувало або затвердило Міносвіти. Однак, згідно з рішенням ОАСК, освітнє відомство відхилило вимоги Портнова. Тоді він і звернувся до суду.
ОАСК став на сторону позивача та визнав “протиправною бездіяльність Міністерства освіти і науки України, що полягає у не здійсненні перевірки підручників для 5 та 11 класів з історії України”. Суд також зобов’язав Міносвіти переглянути відповідні підручники.
Раніше повідомлялося про те, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Київській міській держадміністрації відзначати річниці днів народжень низки українських діячів. Таким чином ОАСК задовольнив черговий позов Портнова. Заборона стосується святкування пам'ятних дат і ювілеїв восьми історичних діячів.
У КМДА зазначили, що рішення про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв цих історичних діячів було направлено на розвиток історичної свідомості українців і збереження національної пам'яті. Також у відомстві зазначили, що вибирали пам'ятні дати, відштовхуючись від списку, який є в українському інституті національної пам'яті.