NYT: Вибухи в Криму змушують росіян відчути реальність війни

Поділитися
NYT: Вибухи в Криму змушують росіян відчути реальність війни
Українські удари по російським військовим об’єктам на півострові принесли невелику користь, але вони руйнують ключові вигадки Кремля.

Минуло вже майже шість місяців російської війни проти України. А Кремль досі називає своє вторгнення в сусідню країну «спеціальною операцією», намагаючись підтримувати відчуття нормальності вдома.

Але низка українських атак в Криму, який Владімір Путін анексував у 2014 році, руйнує цей наратив. І оскільки українські атаки посилюються на території, яка має стратегічне і символічне значення, з’являється внутрішній політичний тиск на Кремль. Критика і дебати про війну все частіше з’являються в соціальних мережах. І стає очевидно, що навіть території, які уряд Росії вважає російськими, насправді не безпечні, - пише New York Times

Видання нагадує, що в суботу безпілотник протаранив штаб-квартиру Чорноморського флоту РФ в Криму. Чорний дим здіймався над Севастополем. Також у західній частині Криму російські війська відкрили вогонь з систем ППО по невизначених цілях. Про це говорили представники окупаційної російської влади на півострові, які звинувачували в атаках Україну і закликали місцевих жителів не панікувати. Також вони наполягали, що ніхто не постраждав. А російська протиповітряна оборона функціонує належним чином.

«Але відео, на яких видно постріли з систем ППО на тлі блакитного кримського неба, розлетілися по соціальних мережах. І реальність війни стає все більше очевидною для росіян, багато з яких підтримують лінію Кремля і вірять в твердження державних ЗМІ про те, що «військова спецоперація» з порятунку України від нацистського домінування проходить нормально і за планом», - пише видання.

«Люди починають відчувати, що війна доходить до них. Гадаю, це серйозно», - сказав Андрєй Кортунов, який обіймає посаду директора Російської ради міжнародних відносин, організації, наближеної до уряду РФ.

Він стверджує, що в Кремлі розглядають українські атаки в Криму не як військову загрозу, як як «причину роздратування». Водночас, це демонстрація здатності України загрожувати життю росіян далеко за лінією фронту. Але досі невідомо, як Путін відповість на атаки і чи зробить це взагалі. Навіть лояльні до Кремля коментатори закликають до проведення ударів у відповідь. Росія зберігає військову перевагу. І останні удари по військовим об’єктам в Криму не принесли Україні територіальні здобутки. Але вони стали психологічним ударом для Росії, руйнуючи стару віру в російську невразливість на півострові.

Крим - це не лише ключова військова база. Сонячний курорт, який став плацдармом для російського вторгнення в Україну, грає роль особливого символу для Путіна. Він називав Крим російською «священною землею». Російські царі і члени політбюро СРСР володіли будинками для літніх відпусток на півострові. Також в Криму базується Чорноморський флот РФ, що дозволяє Москві контролювати море, зокрема, блокувати порти України, створюючи економічний тиск.

New York Times пише, що військовий вплив українських ударів в Криму був мінімальним. Але з’явилися ознаки того, що місцевих жителів вони налякали. Тож вони вимагають від кримських «чиновників» якось гарантувати їхню безпеку. Жителька Севастополя сказала виданню, що не могла собі навіть уявити події останніх шести місяців: війну і вибухи під час пострілів з систем ППО, які вона чула особисто. Жінка розповіла, що досі намагалася уникати новин і продовжувати жити своїм життям.

«Коли читаєш новини, в голові виникає хаос. З’являється відчуття, що все навколо тебе вибухає і горить, що ти в пеклі», - сказала 34-річна Єлєна з Севастополя.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі