Новий закон про дипслужбу є дипломатичною Конституцією – держсекретар МЗС

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Новий закон про дипслужбу є дипломатичною Конституцією – держсекретар МЗС © Андрій Товстиженко, DT.UA
Держсекретар Заєць вважає документ новаторським.

Сьогодні в Україні набув чинності Закон "Про дипломатичну службу". Державний секретар Міністерства закордонних справ України Андрій Заяць в інтерв'ю DT.UA розповів, що аналіз закону про держслужбу від 2016 року показав розрив з законом про дипслужбу від 2001 року, став надмірним і поставив дипломатичну службу в подвійне правове становище.

"Аналіз закону про державну службу, який набрав чинності 1 травня 2016 р., показав, що розрив між цим законом та законом про дипслужбу, прийнятим ще у 2001 р., став непомірним і поставив дипломатичну службу в дуже двояке правове становище. Українська дипломатія потребувала сучасного законодавчого регулювання, яке б враховувало як реформування держслужби загалом, так і специфіку дипслужби", - сказав Заєць.

Дипломат розповів, що особливістю закону є те, що дипломати їдуть у довгострокові відрядження в інші країни, що викликає ряд специфічних питань, які необхідно врегулювати, в тому числі і на законодавчому рівні.

"Дипломати, на відміну від класичних держслужбовців, повинні володіти іноземними мовами, відповідати іншим професійним критеріям, які на класичній державній службі можуть не братися до уваги", - додав держсекретар.

Новий закон визначає ці специфічні моменти. В усьому іншому ми — класичні державні службовці. Твитнуть Поделиться

Заєць назвав новий закон "Конституцією дипслужби" і новаторським документом.

"Він має лише 27 сторінок без прикінцевих положень і складається з 44 статей. Розробники прагнули, аби за ступенем деталізації закон не перетворився на інструкцію з діловодства. Ми дотрималися підходу, що в законі мають бути закріплені засадничі елементи, які повинні визначатися законами України, а не докладно прописані всі дрібні моменти - коли, на якій сторінці, в скількох примірниках… Деталізація в ньому тільки там, де це необхідно", - резюмував держсекретар.

Детальніше про Закон України "Про дипломатичну службу" читайте в інтерв'ю оглядача DT.UA Володимира Кравченка з держсекретарем МЗС України Андрієм Заяцем "Дипломатична служба України: версія 2018" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі