Новий Кримінальний процесуальний кодекс України фактично позбавив осіб, щодо яких розпочато кримінальне провадження, права на захист. Таку думку в своїй статті для "Дзеркала тижня. Україна" висловив адвокат, заслужений юрист України Олексій Баганець.
За його словами, особа, щодо якої розпочато кримінальне провадження і яке не отримало в такому кримінальному провадженні статус підозрюваного або обвинувачуваного (а такий статус воно може не отримати досить тривалий час), нового КПК України повністю позбавлена права захищатися в межах такого кримінального провадження як особисто, так і з допомогою захисника.
Свідченням цього, на думку Баганця, є нові норми кримінального процесуального законодавства, а саме:
ст. 276 КПК, де зазначено, що повідомлення про підозру здійснюється і в разі наявності достатніх доказів для підозри особи у вчиненні кримінального правопорушення (тобто не тільки з моменту затримання або обрання запобіжного заходу);
ст. 283 КПК, згідно з якою прокурор зобов'язаний у найкоротший термін після повідомлення особі про підозру звернутися до суду з обвинувальним актом або закрити кримінальне провадження.
"І це при тому, що між названими процесуальними діями є ще стадія відкриття матеріалів іншій стороні. Тобто, фактично особа протягом всього досудового розслідування може бути навіть і не допитаною як підозрювана, а тому вона не зможе захищатися від порушення її прав, бо після об'явлення повідомлення про підозру прокурор зобов'язаний у найкоротший термін звернутися до суду з обвинувальним актом", - зазначив автор.
Докладніше читайте в матеріалі "Новий Кримінальний процесуальний кодекс України порушує принцип верховенства права" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
У Януковича відзвітували про 100 днів дії нового КПК: істотно разгрузилися СІЗО
Новий Кримінально-процесуальний кодекс набув чинності
Новий КПК "за європейськими стандартами" розширив права міліції затримувати людей
Глава МВС розповів про успіхи міліції і попросив у Януковича ще майже мільярд