Міністерство юстиції подало апеляцію в Шостий апеляційний адміністративний суд у справі про скасування Окружним адміністративним судом Києва нового українського правопису. Про це повідомляє пресслужба Мін'юсту.
«Ми вважаємо незаконним відповідне рішення ОАСК і почали процедуру його оскарження в апеляційній інстанції», - заявила заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць.
Також вона запевнила, що при прийнятті постанови про правопис, Кабінет міністрів мав повноваження щодо схвалення його нового правопису.
«Уряд наділений повноваженнями щодо забезпечення проведення державної політики у сфері розвитку та функціонування державної мови в усіх областях, а також повноваженнями щодо спрямування і координації роботи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у зазначеній сфері. Тому, при прийнятті постанови про правопис, Кабмін мав повноваження щодо схвалення нової редакції цього закону », - пояснила Коломієць.
Крім того, в Мін'юсті вважають, що позивачі у цій справі не навели жодних доказів того, що постановою уряду були порушені їхні власні права, свободи і інтереси.
Нагадаємо, що 28 січня цього року ОАСК задовольнив відповідний позов, обгрунтовуючи рішення тим, що Кабмін при прийнятті постанови діяв за межами власних повноважень, встановлених Конституцією і законами України.
До слова, 3 червня 2019 року набули чинності норми і правила нової редакції українського правопису. Він замінив собою редакцію від 1992 року. Міносвіти і НАН рекомендувало з моменту публікації остаточної редакції правопису застосовувати оновлені норми і правила у всіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мови.
Зокрема, згідно з нововведеннями варто вживати «проєкт» замість «проект» і «траєкторія» замість «траекторія». Деякі слова можна вживати по-різному, як «Афіни» і «Атени». Крім того, за новим правописом такі слова як «віцепрем'єр» і «експрезидент» пишуться без дефіса. Нова редакція українського правопису також розширила застосування фемінітивів.
Детальніше про головні зміни читайте в матеріалі ZN.UA «Новий український правопис: що змінилося».