Новий навчальний рік: п’ять змін, які чекають на українських школярів

Поділитися
Новий навчальний рік: п’ять змін, які чекають на українських школярів © depositphotos/maroke
Війна суттєво вплинула на освітній процес в Україні.

Цього року освітній процес в Україні більш адаптувався до нових умов, які виникли через повномасштабне вторгнення Росії. Нагадуємо, які п’ять основних змін чекають українських школярів з 1 вересня.

Довший навчальний рік

Кабінет Міністрів України затвердив постанову про початок нового навчального року. Освітній процес стартує 1 вересня 2023 року і триватиме до 28 червня 2024 року. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, обласні військові адміністрації за участю засновників закладів освіти мають забезпечити організацію початку навчального року залежно від безпекової ситуації в кожному окремому населеному пункті та регіоні.

Новий формат навчання для дітей за кордоном

В Україні вводять нову форму навчання у вибраних дистанційних школах у кожній з областей. Учні, які перебувають за кордоном, вивчатимуть український компонент шкільної програми. Він займатиме 6-8 годин на тиждень. Решту предметів вони зможуть опанувати в школах країн, де наразі проживають. Цю частину навчання їм зарахують автоматично.

З’явиться новий шкільний предмет

З вересня в українських школах планують запустити пілотний оновлений проєкт дисципліни «Захист України», в рамках якого діти набуватимуть актуальних знань, навичок та життєво необхідних умінь в сучасних умовах та збільшать частку практичних занять.

Для навчання вчителів до співпраці залучать міжнародні і громадські організації, які мають досвід у навчанні дорослих. Зокрема тих спеціалістів, які готові навчати вчителів роботи із симуляторами FPV дронів, мають спеціалізацію у топографії, домедичній допомозі та запобіганні травматизму, — ці навички необхідні у повсякденному житті.

Школи самі визначатимуть формат навчання

Українські заклади освіти можуть з нового навчального року перейти на офлайн-навчання, але це залежить від безпекової ситуації у регіоні. У кожному регіоні влада сама визначає, наскільки безпечно дітям повернутися за парти.

Щоб учні повернулися за парти першого вересня, спеціальна комісія має перевірити школи на наявність бомбосховищ, а також їхню придатність і можливість у разі повітряної тривоги вмістити всіх учасників освітнього процесу. Якщо таких укриттів немає або вони не відповідають нормам, комісія може розглянути варіанти, як їх облаштувати, привести до належного вигляду. А якщо й такої можливості немає, школам дозволяють використовувати укриття інших суб'єктів господарювання.

Заборона телефонів

За інформації Львівської міської ради, з 1 вересня у школах Львова ініціюватимуть заборону для учнів використовувати мобільні телефони. Такі дії покликані створити умови для спілкування дітей з однолітками та уникнути зайвого відволікання від навчального процесу. Важливо, що в кожній школі буде свій формат, як це працюватиме.

«Ми хочемо максимально скоротити користування мобільними телефонами. Це не стосуватиметься випадків, коли потрібно зв’язатися з батьками чи навчального процесу, коли телефони замінюють підручники. Це важливо, щоб контролювати кількість часу, який діти проводять в телефоні, і власне контент, який вони там споживають», – пояснив начальник міського управління освіти Андрій Закалюк.

Українські заклади освіти можуть з нового навчального року перейти на офлайн-навчання. Нагадаємо, чи можуть батьки відмовитися від офлайн-навчання дитини у школі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі