Кабінет міністрів оприлюднив постанову від 22 липня про введення карантину та посилення протиепідемічних заходів на території України. У документі також йдеться про поділ регіонів в залежності від епідситуації на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони. Якими будуть правила в кожній з них розповіла пресслужба Кабміну.
Заборони будуть загальними, які діятимуть по всій території України, так і окремими для зони відповідного кольору.
Заборони для усієї території України:
- перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту;
- перебування на вулицях без документів;
- самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;
- перетинати державний кордон і контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя іноземцями та особами без громадянства, за деякими винятками, без наявного поліса страхування, що покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19 і обсервацією.
Заборони для «зеленої» зони:
- проведення масових заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території;
- діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць у кожному окремому кінозалі або залі;
- здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння.
Заборони для «жовтої» зони:
- усі ті ж, що й для «зеленої»;
- додається відвідування сторонніми особами ряду установ і закладів соціального захисту, крім тих, які надають соціальні послуги екстрено (кризово).
Заборони для «помаранчевої» зони:
- усі заборони "зеленого" та "жовтого" рівня,
- проведення масових заходів за участю більше ніж 100 осіб та більше однієї особи на 20 кв. метрів площі будівлі або території;
- діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім готелів;
- роботу після 24-ї та до 7-ї години розважальних закладів, а також суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування, крім послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
- відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більше ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти; проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім ряду винятків;
- діяльність спортивних залів, фітнес-центрів; приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;
- оздоровлення та відпочинок дітей за межами зазначеної території.
Заборони для «червоної» зони:
- усі ті ж, що й для попередніх трьох рівнів;
- регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів, крім перевезення: легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше 5 осіб без урахування осіб віком до 14 років; службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні органи Нацполіції.
- відвідування закладів освіти здобувачами освіти;
- приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах культури, закладів громадського харчування, ТРЦ, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом; провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку; торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень;
- відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.
- При цьому зазначається, що на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено "помаранчевий" та "червоний" рівень епідемічної небезпеки, додатково можуть застосовуватись обмежувальні протиепідемічні заходи, встановлені органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
Минулого місяця епідеміологічна ситуація в Україні значно погіршилася, кількість нових випадків інфікування щодня зростає. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив цю тенденцію небажанням українців дотримуватися правил профілактики коронавірусу.
У МОЗ доручили лікарням готуватися до другої і третьої хвиль COVID-19, які очікуються з настанням осінніх холодів. Міністр Степанов також анонсував продовження карантину і перегляд умов чинного адаптивного.
Залежно від епідситуації, Україну поділять на «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону» зони, у кожній з них діятимуть власні правила і обмеження. Нагадаємо, карантин в Україні діє з 12 березня, перший етап послаблення обмежень розпочався 11 травня.