В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військове вторгнення РФ. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Також Кабінет міністрів затвердив нові правила військового обліку, що закріплені у постанові №1487.
Нова постанова передбачає зміну віку взяття на військовий облік. Зокрема, раніше на військовий облік в Україні потрібно було ставати у 17 років, а тепер – у рік, коли особі має виповнитися 17 років. Юрист-волонтер Гарячої лінії Асоціації правників України з питань, пов'язаних з військовою агресією, її наслідками та воєнним станом, помічник адвоката АО "ЮК "АРЕС" Євгеній Промський в ексклюзивному коментарі ZN.UA розповів, чи є якісь нюанси для таких молодих людей, наприклад, при вступі до вишу.
"В пункті 37 "старого" Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних від 7 грудня 2016 р. № 921 було вказано, що під час прийняття на роботу (навчання) державні органи, підприємства, установи та організації повинні перевірити наявність військово-облікових документів (у військовозобов’язаних — військових квитків або тимчасових посвідчень, а в призовників — посвідчень про приписку до призовних дільниць).
Призовник і військовозобов’язаний міг влаштуватися на роботу чи вступити до закладу освіти лише після взяття його на військовий облік у районних (міських) ТЦК та СП (військкоматах).
Аналогічна норма міститься у новому Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487.
Таким чином, особливих нововведень у цій частині не відбулося", – пояснив Промський.
Звернутися на Гарячу лінію Асоціації правників України можна за номером телефону 0 800 335 818. Дзвінки є безкоштовними по Україні. Гаряча лінія працює в будні з 9:00 до 18:00.
Раніше ми писали, чи потрібно ставати на військовий облік українцям, які мають посвідку на проживання в інших країнах.