У Дії запустили нову послугу для тих чиновників, які щороку мають подавати електронні декларації про доходи, повідомив очільник Мінцифри Михайло Федоров. Він додав, що це не остання спільна послуга з Нацагентством з питань запобігання корупції.
«Раніше родичам потрібно було шукати та збирати документи про нерухомість, машини, інші активи, замовляти довідку про доходи, а тепер — кілька кліків у Дії. Декларант з порталу НАЗК кине члену сімʼї в Дію запит. Після підтвердження членом сімʼї в Дії НАЗК збере інформацію про його активи й доходи з реєстрів та одразу передасть декларанту у формі, як потрібно вказувати в декларації», – розповів Федоров.
За його словами, в планах є й інші спільні з НАЗК послуги. Міністр зазначив, що взаємодія між реєстрами робить декларування прозорим, зручним та автоматичним. А що як не прозорість є основою антикорупційної роботи.
Раніше топчиновники України показали свої статки, оскільки відновлено вимогу закону щодо обов'язкового декларування. Аналіз декларацій показав, що звичайний офіційний дохід керівників урядового рівня складає 1-2 млн грн в рік. Проте є і виключення.
За рівнем доходів можна визначити трьох представників уряду, які офіційно задекларували чималі статки. Лідером серед міністрів та віцепрем'єрів є міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський. Він має дохід за два роки у розмірі 51,8 млн грн. Міністр задекларував 36,6 млн грн доходів за 2021 рік і 15,2 млн грн доходів за 2022 рік.