Норма в 150 балів зіграє злий жарт з тими, хто набирає майбутніх медиків. Якщо ми забираємо більш слабких або створюємо умови, щоб вони не пішли на тестування, тоді і рейтингова таблиця результатів інша. У відсутність "слабаків" слабкими будуть вважатися добре підготовлені учасники (вони посядуть останні місця в рейтингу на тлі ще краще підготовлених). Або, наприклад, у тестуванні візьмуть участь слабо підготовлені учасники, і навіть 150 балів в такому випадку не будуть гарантією хороших знань.
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав Вадим Карандій, директор УЦОЯО (Українського центру оцінювання якості освіти).
"Основна проблема в тому, що 150 балів - це оцінка рейтингова, а не абсолютна, вона залежить від результатів всіх учасників. Треба було прив'язуватися не до рейтингового балу, а до якої-небудь величини, яку можна описати. Наприклад, можна було встановити норму "20% найкращих учасників зовнішнього оцінювання з предмету "біологія". Щоб щорічно медичні вузи брали 20% кращих. В якийсь рік може бути так, що 20% - це 180 прохідних балів, в інший - 150 балів. Але ми точно відібрали б кращих", - вважає директор центру.
Детальніше про результати ЗНО читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Вадим Карандій: "Не можна макове зернятко виміряти лінійкою з сантиметровою поділкою"" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".