Нікого не покарали: в ООН підрахували кількість викрадених у Криму людей за час окупації

Поділитися
Нікого не покарали: в ООН підрахували кількість викрадених у Криму людей за час окупації Всіх викрадених російські окупанти катували © Крымская солидарность/Facebook
11 жертв насильницьких зникнень досі вважаються зниклими безвісти, один перебуває за ґратами.

За час російського окупації Криму, що почалася в 2014 році, на півострові було викрадено 43 людини. Як мінімум одну з них убили, 11 досі офіційно вважаються зниклими безвісти, одного окупанти тримають під вартою. Такі дані оприлюднило Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) у середу, 31 березня.

У УВКПЛ зазначили, всього було зафіксовано 43 випадки насильницьких зникнень людей, більшість з них - у формі викрадення.

Серед викрадених 39 чоловіків і чотири жінки. Перший випадок було задокументовано 3 березня 2014 року, коли бойовики «самооборони Криму» викрали кримського татарина Решата Аметова. Останній на сьогоднішній день - 23 травня 2018 року.

За даними ООН, людей у Криму викрадали як парамілітарні формування ( «самооборона Криму», російські «казакі»), так і російські силовики (ФСБ й окупаційна поліція).

Вони били і катували викрадених, вимагаючи дати свідчення проти себе чи своїх близьких і знайомих, а також в якості покарання за громадянську позицію або зв'язок із політичними організаціями.

Нікого в Криму не притягли до відповідальності за викрадення та катування людей.

Першим, кого в Криму викрали і вбили за неприйняття російської окупації став Решат Аметов.

За словами очевидців, бойовики так званої "самооборони Криму" відвели його в невідомому напрямку з акції протесту проти окупації півострова "зеленими чоловічками" у Сімферополі.

15 березня його тіло зі слідами насильницької смерті було виявлено в селищі Земляничне Білогірського району. На тілі вбитого були виявлені численні сліди побоїв, голова була зав'язана скотчем, поруч лежали наручники. Причиною смерті експертиза назвала проникаюче колото-ріжуче поранення ножем в око.

Окупаційна влада призупинила розслідування вбивство Аметова у 2015 році, так як слідству не вдалося встановити осіб, причетних до злочину. Його викрадачі були ідентифіковані і допитані в статусі свідків.

Після смерті 39-річного Аметова у нього залишилася дружина і троє дітей.

У 2017 році президент Петро Порошенко присвоїв Решату Аметову звання Героя України посмертно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі