Служба безпеки разом із Нацполіцією викрила ділків, які намагалися незаконно вивести 1,3 млрд грн під виглядом відшкодування податку на додану вартість. Організатором схеми виявився підприємець з Києва, який фіктивно влаштовував у свої компанії осіб з інвалідністю, що дозволяло йому оформляти податкові пільги і отримувати компенсацію від держави, повідомили в СБУ.
Слідство встановило, що до схеми ділок залучив 15 підконтрольних собі комерційних структур. Останні розташовані у Києві, Вінницькій та Черкаські областях.
«Фігуранти підшукували осіб з інвалідністю і за символічну плату оформляли їх до штату власних компаній, але за фактом на робочому місці вони не з’являлися і не були задіяні у виробничому процесі», – зазначили в СБУ.
При цьому контролюючим органам фігуранти схеми звітували, що пільгова категорія населення становить більш як половину штату підприємств. Таким чином, зловмисники незаконно отримали право на відшкодування із державного бюджету України понад 1,3 млрд грн.
Правоохоронці провели 24 обшуки за адресами проживання та роботи фігурантів справи. Там вони вилучили мобільні телефони та комп’ютери із доказами протиправної діяльності, а також документи та чорнові записи, які підтверджують спроби незаконного відшкодування ПДВ.
Триває слідство у межах справи, відкритої за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом);
- ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем).
Вирішується питання щодо повідомлення головному фігуранту про підозру та обрання йому запобіжного заходу. Правоохоронці встановлюють всі обставин злочину. Зловмиснику загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Раніше повідомлялося, що правоохоронці викрили на «відкатах» заступника міського голови – начальника управління житлово-комунального господарства однієї з місцевих громад на Одещині. За матеріалами слідства, в обмін на хабар чиновник обіцяв підприємцям перемогу у «будівельному» тендері, який фінансувався з бюджету міста. Сума неправомірної вигоди становила 10% від загальної вартості підряду. У разі відмови платити «відкат», посадовець погрожував створити бізнесменам штучні перешкоди під час розгляду та погодження тендерної документації.