Несплата аліментів: яке покарання може загрожувати боржникам
В Україні батьки зобовязані утримувати дитину до повноліття. Під час дії воєнного стану не встановлені заборони для нарахуваннч пені за прострочення сплати аліментів. У пресслужбі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції розповіли, що які заходи можуть застосовувати до осіб, які мають борги з аліментів.
Що може загрожувати особі, яка не платить аліменти
Фахівці пояснили, що невиконання батьківських обов’язків та несплата аліментів – можете привести до штрафних санкцій.
Штраф накладається у відсотковому співвідношенні до сукупного розміру заборгованих платежів за певний період:
- один рік несплати аліментів – 20%;
- два роки – 30%;
- три роки – 50%.
«Такі додаткові кошти дитина отримує у повному обсязі, оскільки такі фінансові нарахування є своєрідною компенсацією за вимушене очікування», – йдеться у повідомленні.
Що робити, коли один з батьків не платить аліменти
У випадку, якщо один з батьків не бере участі в утриманні та вихованні дітей, інший має право звернутись до суду з відповідним позовом.
«Позови до боржника пред'являються в суд за місцем його проживання або перебування. Також можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача», – пояснили у відомстві.
Слід зазначити, що позивачі у справах про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
У майбутькому боржники по аліментах не зможуть вимагати у старшому віці допомоги та аліментних платежів від дорослих дітей.
Раніше ми писали, чи можна збільшити розмір аліментів на дитину та які для цього потрібні причини.
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
