З самого маленького віку ми повинні вчити дітей протистояти буллінгу. Про це в інтерв'ю для DT.UA сказала дитячий психолог Світлана Ройз.
На її думку, дітей слід вчити здійснювати наступні дії: "1. Якщо тобі неприємно, ти можеш про це відкрито говорити. 2. Якщо на тебе направляється вербальна агресія, ти можеш відповісти словом, але не фізично. 3. Якщо хтось впливає на тебе фізично, ти можеш дати тілесну відсіч, бо слова тут марні".
"Наше покоління вчили, що домовитися можна про все. Насправді, якщо нас вже б'ють, ми не можемо сказати: "Це неінтелігентно. Давайте спілкуватися ненасильницьки". Я не кажу, що ми повинні вдарити у відповідь. Але потрібно зупинити занесену на нас руку і спробувати перенаправити агресію. Якщо я не даю цю відсіч, то показую, що мої кордони уразливі, - зазначає психолог. - Ми вчили наших дітей (і я в тому числі), що можна чогось не помічати. Але ж якщо ми не помічаємо якихось проступків, то в наші кордони будуть вторгатися все більше. До тих пір, поки ми це все-таки не помітимо. Тому краще відразу подавати сигнал: я бачу, що в моїй системі це не дозволено".
Детальніше про буллінг і як з ним боротися читайте в матеріалі Алли Котляр "Буллінг. З широко закритими очима" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".