Необхідно виростити або підлікувати ціле покоління вчителів. В Україні будуть створюватися ресурсні центри, куди вони зможуть прийти за супервізією. Стикаючись з якоюсь ситуацією, вчителі часто просто не знають, які є інструменти, щоб з цим впоратися. Вони можуть. Але десь їм потрібно сказати "можна", а десь, змахнувши чарівною паличкою, - "так ви ж і самі про це знаєте".
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказала дитячий психолог Світлана Ройз. За її словами, вчителі часто дуже вигорілі, втомлені. А коли людина втомлена, вона буде закривати очі на все, лише б її не чіпали і не залучали.
"По-друге, вчителі дійсно не розуміють, на що можуть вплинути. По-третє, є така думка: це діти, це їхні ігри, не втручайтеся. По-четверте, вчитель сам боїться агресії, не розуміє, що робити з агресивною поведінкою. Він сам може бути носієм вірусу страху. А знаходитися поряд з носієм вірусу страху небезпечно", - зазначає психолог.
Детальніше про буллінг і як з ним боротися читайте в матеріалі Алли Котляр "Буллінг. З широко закритими очима" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".