Необґрунтованими звинувачення у справі Шеремета вважають 19% українців — опитування

Поділитися
Необґрунтованими звинувачення у справі Шеремета вважають 19% українців  — опитування
Дослідження показало, що найбільше українців, які вважають звинувачення обґрунтованими, є прихильниками ОПЗЖ.

Звинувачення в рамках справи про вбивство журналіста Павла Шеремета вважають обґрунтованими 16% українців (6% - цілком обґрунтованими, 10% - скоріше обґрунтованими), йдеться у результатах дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова. Ще 17% респондентів сумніваються в обґрунтованості звинувачень проти фігурантів справи, а 19% вважають їх необґрунтованими.

При цьому 16% українців взагалі не цікавить розслідування справи про вбивство журналіста, а 32% респондентів зазначили, що не володіють достатньою інформацією або їм важко відповісти на запитання.

Частіше звинувачення вважають обґрунтованими українці, які підтримують політичну партію "Опозиційна платформа – За життя" - таких опитаних 32%. Однак 26% прихильників ОПЗЖ сумніваються в обґрунтованості звинувачень або вважають їх зовсім необґрунтованими.

Серед прихильників політсили "Слуга народу" - тих, хто вірять у звинувачення 21%, тих, хто сумнівається або вважає необґрунтованими – 28%, серед прихильників ВО "Батьківщина" - відповідно 18,5% і 45%, серед прихильників "Європейської солідарності" - відповідно 7% і 72,5%.

Центр Разумкова

Дослідження проводили з 13 по 17 лютого 2020 року. Всього опитали 2018 респондентів віком від 18 років. Учасниками дослідження стали жителі всіх регіонів України, за винятком окупованої територіях Донбасу та анексованого Криму. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Нагадаємо, у вбивстві Павла Шеремета поліція підозрює волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта та бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. Фігурантами справи також є подружжя добровольців Інна та Владислав Грищенко, які за версією правоохоронців можуть володіти інформацією про вбивство журналіста.

За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників назвати не змогли. Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства. Адвокати підозрюваних також заявляють про необґрунтованість та навіть фальсифікацію доказів, проти їхніх підзахисних.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року через підрив автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли він виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

Докладніше читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета" і матеріалі Лесі Литвинової "Еволюція гідності".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі