Не можна допустити екологічну катастрофу в Донбасі - голова ОБСЄ

Поділитися
Не можна допустити екологічну катастрофу в Донбасі - голова ОБСЄ В Донбасі може статися екологічна катастрофа. © Прес-центр АТО/Facebook
Бої на Сході України можуть призвести до екологічної катастрофи.

Україна пережила найстрашнішу рукотворну катастрофу новітніх часів - аварію на Чорнобильській АЕС в 1986 році. Зараз вона страждає від війни, яка отруює відносини між 3 і іншими регіонами України, забруднює політичний клімат між Києвом і Москвою і заражає відносини між Росією і країнами по всьому світу.

Але конфлікт потенційно може стати причиною реального забрудення, оскільки бої становлять загрозу для складів з хлором, хімічних і металургійних заводів, небезпечних місць зберігання відходів і вугільних шахт.

Про це на сторінках Politico пише міністр закордонних справ Австрії і голова ОБСЄ Себастьян Курц. Він зауважує, що ситуація в Донбасі - це бомба, відлік якої вже пішов. А оскільки розділені громади географічно дуже близькі, аварія з одного боку від лінії розмежування вплине на людей, які живуть з іншого і навіть за межами зони конфлікту.

Приміром, на початку цього року снаряд поцілив у Донецьку фільтраційну станцію, де зберігається 7 тонн хлористого газу. Якби стався вибух, шкода від нього була б катастрофічною. Курц нагадує, що конфлікт в Україні триває вже четвертий рік, перемир'я порушуються, мирні мешканці опинилися на перехресті вогню, спостерігачі ОБСЄ під загрозою, їхній місії перешкоджають. Він також зауважує, що всі дипломатичні зусилля, такі як Мінський і Нормандський процес, не призвели поки до відновлення миру. Вочевидь, дипломатії знадобиться час. А тим часом, потрібні дії, які не дозволять статися гуманітарній і екологічній катастрофі в Донбасі.

Як мінімум всі сторони конфлікту повинні поважати мирну природу небезпечних для екології об'єктів і триматися від них подалі. До них потрібно ставитися як до зони безпеки. Варто створити канали комунікації на випадок надзвичайної ситуації. Адекватні надзвичайні служби і обладнання повинні бути на поготові.

Для екологічного забрудення не існує кордонів. Тому всі, хто живе в регіоні, повинні бути зацікавлені у скороченні ризиків і запобіганні екологічної катастрофи. Якщо через черговий бойовий снаряд хімікати потраплять у підземні води, сотні тисяч людей постраждають. Затоплення вугільних шахт може призвести до забрудження водопостачання і спустошення сільськогосподарських земель навіть у Росії.

Курц зауважує, що для встановлення миру на Сході України сторони повинні припинити стріляти. І було б добре, якби вони почали місць навколо критичної інфраструктури.

Раніше повідомлялося, що в ОБСЄ заявили про загрозу екологічної катастрофи в Донбасі. Внаслідок забруднення довкілля в першу чергу постраждає мирне населення регіону.

Також представник в гуманітарній підгрупі ТКГ у Мінську Ірина Геращенко заявляла, що екологічна ситуація в Донбасі залишається вкрай небезпечною і вимагає негайної реакції з боку місцевої та центральної влади України та світового співтовариства. Особливу стурбованість викликають затоплені на окупованих територіях шахти, в яких рівень води майже досяг критичного максимуму. За її словами, не менш важка ситуація склалася з підприємствами поблизу лінії зіткнення у зв'язку із постійними обстрілами з боку бойовиків.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі