НАЗК створило єдину базу культурних цінностей, викрадених РФ під час війни

Поділитися
НАЗК створило єдину базу культурних цінностей, викрадених РФ під час війни © ЦЕНТР НАЦІОНАЛЬНОГО СПРОТИВУ
Вона налічує вже 245 культурних об'єктів.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запускає в межах проєкту "Війна і мистецтво" новий розділ - "Викрадена спадщина", він міститиме базу культурних об'єктів, викрадених російськими окупантами в Україні під час війни, повідомляє агентство на офіційному сайті.

"Викрадення Російською Федерацією культурних цінностей України – це воєнний злочин. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запускає новий розділ "Викрадена спадщина" в межах проєкту "Війна і мистецтво". Він має допомогти запобігти незаконній торгівлі предметами мистецтва та старовини, що були викрадені російськими окупантами в Україні під час війни. База вже налічує 245 культурних об’єктів", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що РФ систематично грабує та знищує культурну спадщину України, зокрема памʼятки археології та музейні цінності. Ця діяльність є інструментом її загарбницької політики ще з 2014 року. Викрадені культурні цінності переміщуються територією Росії, стають частиною виставок, приватних колекцій росіян, предметами досліджень різних інституцій.

"НАЗК, бувши впевненими, що тисячі людей в світі не готові прийняти нав’язаний РФ терор, у співпраці з Регіональним центром прав людини створили інструмент, що допоможе відновити справедливість. Єдина база культурних цінностей, викрадених під час війни з українських приватних і державних колекцій дозволить кожному долучитися до цієї перемоги. Наше з вами спільне завдання – знайти кожен, вкрадений РФ маленький шматок культурної спадщини світу та повернути його", – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Як самі факти здійснення протиправних дій (розкопки, інженерні роботи), так і цінності, які крадуть росіяни, використовуються у пропагандистських цілях РФ, зокрема для підживлення «русского мира», демонструючи так звану «багату російську культуру». Документування, публікація і поширення фактів про такі предмети та їх незаконне походження має суттєво обмежити можливості для їх незаконного обігу, а найважливіше — допомогти повернути їх під контроль України.

Як зауважив голова Регіонального центру прав людини Сергій Мокренюк, очолювана ним організація досліджує руйнівний вплив російської окупації на культурну спадщину, збирає інформацію для встановлення конкретних фізичних осіб та інституцій Російської Федерації, залучених до викрадення та знищення об’єктів культурної спадщини України в Криму та інших окупованих територіях.

У розділі "Викрадена спадщина", окрім зображення кожного об’єкта та інформації про нього, можна також дізнатися і про обставини його крадіжки.

Раніше повідомлялося, що російська окупаційна адміністрація в Криму збирається перевезти культурні цінності із Севастополя на територію РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі