З найбільш тривалим перетином кордону стикаються українці, які їдуть автомобілем до Польщі, де середня тривалість в'їзду становить від чотирьох-п'яти годин на пунктах "Краковець", "Шегині", "Рава-Руська" до двох годин на пунктах "Смільниця", "Грушів" та "Ягодин". Трохи менше часу витрачають мандрівники на пунктах пропуску зі Словаччиною (три–три з половиною години), Угорщиною (одна–дві години), Румунією (півгодини–годину), а самий тривалий час очікування становив більше доби.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Ірина Сушко, Катерина Кульчицька і Павло Кравчук, ГО "Європа без бар'єрів".
"При цьому, в цілому, значно швидше перетин відбувався на пішохідних пунктах пропуску, незалежно від країни, і на пунктах пропуску з Польщею, де діє спільний прикордонний контроль (коли прикордонні і митні органи обох країн розміщуються в одній будівлі і здійснюють перевірку практично одночасно або послідовно, але в одному приміщенні)", - вказують експерти.
Докладніше про необхідність модернізації та будівництва нових пунктів пропуску на західному кордоні читайте у статті Ірини Сушко, Катерини Кульчицької і Павла Кравчука "Людський вимір: як працює західний кордон України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".