Найближчим часом Конституційна комісія розгляне законопроект про статус Криму - Порошенко

Поділитися
Найближчим часом Конституційна комісія розгляне законопроект про статус Криму - Порошенко © pixabay.com
Після розгляду документ передадуть президентові України.

Конституційна комісія найближчим часом розгляне проект змін до Основного закону України щодо статусу Кримського півострова і направить його на розгляд президенту. Про це йдеться у листі глави Української держави Петра Порошенка, який передали присутнім у Києві на конференції делегатам Курултаю кримськотатарського народу, передає "Крим.Реалії".

Зазначено, що лист зачитав голова Меджлісу кримськотатарського народу і народний депутат України Рефат Чубаров.

"Ми всі розуміємо, що дискусія буде непростою, але зміни до Конституції щодо кримськотатарського народу потрібні Україні", – зазначив Порошенко в листі.

Він також подякував тим делегатам Курултаю, які не побоялися приїхати з анексованого Росією Криму до Києва.

"Багато хто з вас приїхали на конференцію з Криму. Знаю, що окупанти свідомо створюють ситуацію, коли бути кримським татарином в сьогоднішніх реаліях півострова вже фактично є кримінальним злочином. А мати відношення до представницького органу кримськотатарського народу – тим більше. Після стількох років вигнання, повернувшись на Батьківщину, ваш народ зміг відродити функціонування своїх представницьких органів, і зараз агресор намагається, "придушивши" національні інститути, позбавити вас того, що дісталося кримськотатарському народу дорогою ціною. Але, думаю, Росія ще не усвідомила утопічності своїх дій. Те, що окрім українського народу, кримськотатарський народ підтримує світова спільнота, не викликає сумніву", – йдеться у листі глави Української держави.

Нагадаємо, у червні Петро Порошенко закликав Конституційну комісію прискорити роботу з підготовки проекту змін до Основного закону про статус Криму.

Зазначимо, що ще у травні цього року, члени робочої групи, які напрацьовують зміни до Конституції України, запропонували в частині статусу Автономної республіки Крим закріпити право кримськотатарського народу на самовизначення в складі незалежної Української держави з особливим статусом Кримської автономії як невід'ємної частини України.

Також робочою групою пропонувалося у разі виникнення в Криму ситуації, яка становить реальну загрозу державному суверенітету або територіальній цілісності України, надати президенту право "вводити в Криму особливий режим управління шляхом призначення спеціального державного урядника з одночасним припиненням відповідних повноважень органів влади Кримської автономії".

Детальніше про зміни до Конституції щодо статусу АР Крим читайте в матеріалі Валентини Самар "Конституційні пагони корінного народу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі