Найбільшою проблемою для журналістів в Україні є фізична агресія – ІМІ

Поділитися
Найбільшою проблемою для журналістів в Україні є фізична агресія – ІМІ Романюк назвала регіони, які є лідерами з порушень свободи слова © Володимир Гройсман/Facebook
Цьогоріч через професійну діяльність постраждали понад 200 журналістів.

Виконавча директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк повідомила про те, що за десять місяців цього року в Україні постраждали 208 журналістів через професійну діяльність. Про це вона розповіла на парламентських слуханнях на тему "Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення", повідомляться на сайті ІМІ.

Романюк зазначила, що найбільш проблема для українських журналістів – це фізична агресія. Із 208 інцидентів – 147 стосувались фізичної агресії.

"Безпека для мене особисто – це питання дуже болюче. Я ніколи не казала цього публічно, але я сама – я пройшла через побиття, через погрози, через публічний тиск, обшуки, допити, у мене вилучали ноутбук. Торік вибивали двері в офіс ІМІ… Для мене була дуже важливою підтримка колег і саму тому двері офісу ІМІ завжди будуть відкриті для журналістів. Ми з-під землі дістанемо ті броніки, ми знайдемо ті гроші на лікування, але ми допоможемо колегам", - сказала директорка ІМІ.

За словами Романюк, найбільших утисків зазнають чотири категорії працівників ЗМІ: журналісти, що працюють в зоні Операції об'єднаних сил; журналісти-розслідувачі; фотографи та оператори; регіональні журналісти. З точки зору безпеки для журналістів найгірші – окуповані території, далі Київ і область, Одещина, Волинь та Дніпропетровщина. Оксана Романюк закликала владу звернути увагу на зазначені регіони.

Директорка ІМІ також зауважила, що журналістам потрібен системний діалог із правоохоронними органами, із судовою владою. Також працівники ЗМІ категорично виступають проти політизації питання свободи слова і безпеки журналістів. Крім того, Романюк закликає журналістів підтримувати один одного на основі цінностей, етики та стандартів.

Зазначимо, що президент Володимир Зеленський указом від 6 листопада утворив консультативно-дорадчий орган – Раду з питань свободи слова та захисту журналістів. Основними завданнями Ради буде формування пропозицій щодо захисту інформаційного простору в інтересах інформаційної безпеки України, забезпечення реалізації прав громадян на свободу слова та отримання об'єктивної, достовірної інформації, а також забезпечення гарантій законної професійної діяльності журналістів.

Про проблеми інформаційної безпеки України читайте у матеріалі Володимира Кравченка і Тетяни Силіної "Замість розмов із телевізором" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі