Нацгвардеец Марків отримав високу церковну нагороду - МВС

Фото Відео
Поділитися
Віталій планує продовжити продовжити службу в Національній гвардії.

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Митрополит Єпіфаній в Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі вручив нацгвардейцу Віталію Марківа високу церковну нагороду ПЦУ - орден Архістратига Михаїла, повідомляє прес-служба МВС у вівторок, 10 листопада.

«Хочемо відзначити Вас цією високою церковною нагородою - орденом святого Архистратига Михаїла, який стоїть на чолі небесного воїнства. Україна має достойних воїнів, які боряться за нашу територіальну цілісність та незалежність. Завдяки нашим зусиллям Україна стане сильною демократичною правовою державою», - сказав митрополит Єпіфаній.

Віталій Марків подякував за нагороду і підтримку і запевнив, що продовжить службу в Національній гвардії.

Нагадаємо, 3 листопада Апеляційний суд Мілана повністю виправдав Віталія Марківа, якого безпідставно звинувачували в загибелі італійського журналіста Роккеллі і російського перекладача Миронова. Його звільнили з-під варти прямо в залі суду. Боротьба за справедливість тривала три роки і чотири місяці.

30 червня 2017 року поліція Італії заарештувала в Болоньї громадянина України, заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького, старшого сержанта Віталія Марківа за підозрою в причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Рокелле в 2014 році.

Суд засудив його до 24 років позбавлення волі. Україна оскаржила вирок, Апеляційний суд округу Ломбардія повинен був розглянути скаргу навесні 2020 року, але засідання відклали на невизначений термін через пандемію COVID-19.

У вересні в Мілані почалися слухання в апеляційному суді.

Звинувачення проти Марківа базувалися на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Роккеллі і перекладачем Андрієм Мироновим біля гори Карачун під Слов'янськом.

Роккеллі і Миронов загинули в результаті мінометного обстрілу 24 травня 2014 року. Італія неодноразово відмовлялася від пропозицій України щодо спільного розслідування.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі