Перекидання російських військ до Білорусі в останні місяці спричинило нову хвилю розмов про можливий вступ армії Лукашенка у війну на боці Росії. Тим не менш, в українській розвідці стверджують, що насправді найближчим часом нападу чекати не варто, а подібна інформація є інформаційно-психологічною операцією росіян для послаблення контрнаступу ЗСУ на сході та півдні України.
В ГУР наголошують, що розмови про потенційний напад з Білорусі у листопаді, які ширяться в інформаційному просторі, покликані спричинити паніку в українському суспільстві. Однією з ознак ІПСО є те, що так зване вторгнення спочатку пророкували 25-28 листопада, а згодом "перенесли" на 28-29 листопада.
“Мета такої інформаційної спецоперації — спровокувати Україну перекинути значну частину війська до кордону з Білоруссю, аби послабити наступальний потенціал Збройних Сил на сході та півдні України, а заразом показати білорусам нібито наміри нашої держави атакувати територію Білорусі, тим самим провокуючи білорусів вступити у війну”, — сказано у повідомленні.
Також у розвідці зазначили, що наразі на території Білорусі відсутнє ударне угруповання, яке може здійснити вторгнення в Україну.
Нагадаємо, що напередодні ЗСУ записали термінове звернення до народу Білорусі, в якому закликали його не дозволити владі втягнути країну у війну на боці агресора.
Про те, чого слід очікувати від Лукашенка і які фактори можуть стримати його від виконання волі Путіна — читайте у статті Володимира Кравченка "Ігри Лукашенка: чи вторгнеться армія Білорусі в Україну".