Мешканці територій Донбасу, які контролюються бойовиками, живуть в умовах повної відсутності законності і правопорядку. Звідти надходять повідомлення про незаконні затримання, тортури і відсутність доступу до реальних механізмів правового захисту, йдеться в повідомленні ООН.
"В зоні конфлікту багато будинків пошкоджені та пограбовані мародерами. Місцеві адміністрації не функціонують, а доступ до суспільних послуг, як мінімум, обмежений. Вода і продукти харчування коштують дорого і їх важко отримати. Блокпости серйозно ускладнюють свободу пересування", - зазначають в ООН.
Наголошується, що за останні кілька місяців кількість випадків загибелі цивільних осіб в Донбасі скоротилася. Проте конфлікт, як і раніше самим негативним чином позначається на повсякденному житті мирних громадян. Серед населення в зоні конфлікту, особливо на територіях, які контролюються бойовиками, наростає відчуття відчаю і ізоляції.
"Існує страшне відчуття фізичної, політичної, соціальної та економічної ізоляції у величезної кількості людей – більше трьох мільйонів, які намагаються виживати в зоні конфлікту. Люди відчувають себе покинутими. Вони терміново потребують більшого захисту та підтримки", – сказав Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн.
Також експерти ООН наголошують, що перемир'я на сході України залишається крихким. Надходять повідомлення про порушення режиму припинення вогню, постійних невибіркових обстрілів, наявності протипіхотних мін та вибухонебезпечних залишків війни.
Директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер і директор ЦРУ Джон Бреннан під час виступу в Конгресі повідомили, що не бачать ознак відмови Москви від підтримки бойовиків в Донбасі.
У свою чергу, українська розвідка нещодавно повідомляла, що "сірий кардинал" Кремля Владислав Сурков приїжджав в Донбас для обговорення відновлення бойових дій. Також піднімалося питання про використання структур ФСБ Росії для дестабілізації ситуації в Харківській, Запорізькій та інших областях України.