Вибори в Донбасі довго відкладати не можна - Штайнмаєр

Поділитися
Вибори в Донбасі довго відкладати не можна - Штайнмаєр ОБСЄ повинна до кінця березня розробити концепцію для розгортання міжнародної місії в Донбасі © msz.gov.pl
Німеччина і Франція сподіваються "у найближчі кілька тижнів" і при "сильному тиску" досягти домовленостей щодо виборів.

Глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявляє про неприпустимість подальшого затягування процесу у питанні підготовки і проведення виборів у Донбасі.

"Ясно одне: ці вибори не можна далі відкладати ad calendas graecas", - сказав Штайнмаєр, нагадавши, що вибори є основною передумовою для забезпечення прогресу в політичному процесі.

За його словами, становище по даній проблемі "дуже складне". Штайнмаєр згадав "32-ю невдалу зустріч робочої контактної групи", зазначивши, що це "красномовно говорить про труднощі при спробах прийти до необхідних компромісів". Правда, за словами глави МЗС ФРН, полягає в тому, що "позиції сторін конфлікту все ще дуже далекі один від одного". Штайнмаєр і його французький колега Жан-Марк Еро очікують "у найближчі кілька тижнів" і при "сильному тиску" досягти домовленостей у цьому питанні.

Штайнмаєр також вказав на те, що сторони нарешті домовилися про безпеку виборів.

"Це основна вимога - без безпеки не може бути виборів", - підкреслив глава МЗС ФРН.

Переговорники попросили ОБСЄ до кінця березня розробити концепцію для розгортання міжнародної місії, яку підтримають сторони конфлікту.

Читайте також: "Нормандська четвірка" закликала звільнити всіх заручників до 30 квітня

У ніч з 3 на 4 березня в Парижі відбулися переговори голів МЗС "Нормандської четвірки".

У переговорах брали участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін, голова МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер, його французький колега Жан-Марк Еро й очільник зовнішньополітичного відомства РФ Сергій Лавров.

До порядку денного зустрічі глав МЗС країн "Нормандської четвірки" були включені обговорення питань безпеки та проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей. Крім того, міністри обговорили обмін полоненими, у тому числі, звільнення заручників, що утримуються бойовиками та Росією в ОРДЛО, окупованому Криму й на території РФ.

Попередня зустріч міністрів у нормандському форматі відбулася 13 лютого.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі