"Народний Фронт" не займається похованням Катерини Гандзюк. Це брехня. Похованням займається міськрада Херсону", - написав Найєм.
Він також додав, що активісти почали збирати гроші для Катерини Гандзюк одразу, як її облили кислотою. Однак, із можновладців тоді ніхто не робив жодних заяв. За словами Найєма, виступати на захист Гандзюк чиновники почали лише після її смерті.
"Криваві дивіденди" ми почали збирати в той же день, коли Катерину облили кислотою і ми приїхали в Херсон. Тоді ані генеральний прокурор, ані президент, ані міністр внутрішніх справ не зробили жодної заяви. Тоді Катерина ще була жива. Тепер вона померла. І тільки тепер таке пожвавлення і заява про звільнення..." - зазначив Найєм.
Він також розповів про те, як активісти три години не могли підписати дозвіл на вивезення тіла Катерини Гандзюк. Адже кілька прокуратур не могли вирішити, хто повинен поставити такий підпис.
Від прокуратури нам потрібен підпис процесуального керівник для дозволу на вивезення тіла Катерини Гандзюк. Три години пішло на уточнення, яка ж саме прокуратура дає дозвіл (вони між собою розбиралися). В результаті розібралися, що Генеральна", - зазначив Найєм.
Однак, за його словами, потім виявилося, що прокурор, який мав ставити підпис у відпустці, а той, хто його замінює, лише ознайомився із матеріалами справи і перебував у той час на докладі в генпрокурора. Через це іще більше знадобилося часу для підписання дозволу.
Нагадаємо, у вівторок, 6 листопада, у Верховній Раді України зі звітом щодо розслідування фактів нападів на громадських активістів, зокрема і вбивства Гандзюк, виступали генпрокурор Юрій Луценко, голова СБУ Василь Грицак та очільник Нацполіції України Сергій Князєв. Саме під час цього виступу Луценко і заявив про те, що похоронами Катерини Гандзюк займається "Народний фронт", а "не ці діячі, які збирають на цьому свої криваві дивіденди".
Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність та хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини.
Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "закінчене умисне вбивство".
За даними ЗМІ та активістів, помічник народного депутата від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства активістки Катерини Гандзюк. Саме він передавав грошові кошти керівнику групи виконавців - Торбину. Сергія Торбина і ще чотирьох людей поліція затримала в другій половині серпня. Всі підозрювані брали участь в АТО (тепер - ООС) в складі добровольчих підрозділів. Вони всі, окрім Торбина, зізналися у злочині.
Після арешту банди виконавців Павловський був готовий здати замовника вбивства, але зміг домовитися з правоохоронними органами.
Нагадаємо, 31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Постраждалу шпиталізували з хімічними опіками 40% тіла. У Гандзюк – давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві. Відзначимо, що народний депутат Микола Паламарчук, за даними активістів, вічний смотрящий за темами МВС в Херсонській області. Сам він це заперечує, як і причетність до злочину.