Найбільшим злочином під час війни українці вважають корупцію, а не ухилення від мобілізації: Чому так

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Найбільшим злочином під час війни українці вважають корупцію, а не ухилення від мобілізації: Чому так © Василь Артюшенко, ZN.UA
Однаковими за тяжкістю ці злочини вважають менше половини громадян.

Найбільшим злочином під час війни більшість українців вважають корупцію, а ось до ухилення від мобілізації так ставляться мало громадян. Хоча і розкрадання коштів, і ухилення – це зменшення ресурсу, який можна використати проти агресора. Чому між ставленням до двох проблем велика різниця розповіла Леся Литвинова у статті «Ухилянти, корупціонери… Це – не я».

Так, згідно з результатами опитування Центру Разумкова, проведеного на прохання ZN.UA, найбільшим злочином під час війни та воєнного стану 69,3% респондентів вважають корупцію. Ухилення від мобілізації таким вважають лише 2,3% громадян. Рівнозначними за тяжкістю злочинами визнали ці явища 24,2% респондентів.

ZN.UA

Авторка зазначила, що будь-який ресурс має властивість закінчуватись. І люди, зазначає Литвинова, – це теж ресурс, такий самий як танки, вертольоти, патрони та міни. При цьому люди – це практично непоправний ресурс.

«Західні партнери можуть закидати нас боєприпасами, але це не врятує, якщо фізично не буде кому їх використовувати. Люди – єдиний ресурс, який нам ніхто не дасть ззовні. Розкрадання коштів - це зменшення ресурсу, який можна було б використати. Ухилення від мобілізації – це зменшення ресурсу, який можна було б використати. Чому тоді така колосальна різниця у цифрах відповідей?», – пише авторка.

За словами Литвинової, ми звикли до того, що корупція — це десь там, далеко. Це чиновники, це влада, це міфічні «вони», які зіпсували нам все життя. І це точно не «ми», які намагаються «вирішувати» щокроку — від пологового будинку до військкомату. А ось ухилення від мобілізації – це якраз ми. У цьому випадку, зазначає автор, ніяк не вдасться сказати, що це — вони.

«Але ж у нас є виправдання, правда? Ми ж не можемо бути винні у тому, що відбувається. Тому ні, це не злочин. Це життєва позиція. Ми не народжені для війни. Нехай спочатку депутати йдуть воювати. Я не збираюся вмирати за Зеленського. Маю свій фронт. А хто буде мою родину годувати? Ну й далі за списком», – пише Литвинова.

При цьому, як зазначила авторка, як боротися з корупцією в Україні знають усі — від бабусі на лавці до водія маршрутки. А що робити з ухилянтами, мабуть, ніхто не знає.

«Зате всі знають мільйон варіантів, як від цієї мобілізації відкосити. Бо шок перших місяців після початку повномасштабної війни давно пройшов. Війна знову десь там далеко, а не за вікном власного будинку. Нехай там і лишається. Там є якісь люди-титани, я в них вірю. Вони вміють воювати — то хай собі воюють. А я ними пишатимусь і по можливості закидати гроші», – підсумувала Литвинова.

Опитування на замовлення ZN.UA проводилося соцслужбою Центру Разумкова з 28 вересня по 4 жовтня 2023 року методом face-to-face у 22 областях України та м. Києві. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Раніше повідомлялося, що правоохоронці розслідують близько восьми тисяч справ за фактом ухилення від призову до армії. Як повідомили представники Національної поліції, найбільшу кількість кримінальних проваджень відкрили у Закарпатській області – 936. На другому місці – Дніпропетровська область (669 справ), далі Миколаївська область (583), Львівська (528), Волинська (460), Вінницька (460), Чернівецька (424), Харківська (389), Рівненська (360), Тернопільська (342), Сумська (336).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі