25 липня українська льотчиця Надія Савченко, яку незаконно утримують в Россії, доставлена в СІЗО Ростовської області РФ.
"Надія Савченко залізничним транспортом під конвоєм прибула на територію Ростовської області. Її стан здоров'я задовільний. Скарг та зауважень до співробітників системи виконання покарань не має. Зараз вона перебуває в одному з СІЗО області", - повідомив прес-секретаря обласного ГУ ФСВП РФ Борис Марухян.
Нагадаємо, суд над Надією Савченко призначений на 30 липня в Ростовській області. 16 липня Справа Савченко передали в суд ростовського Донецька. У зв'язку з цим рішенням МЗС висловило протест проти суду над Савченко в Ростовській області.
Українська льотчиця Надія Савченко була викрадена в зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року і вивезена на територію РФ. На даний час її утримують під вартою в Москві.
У Росії Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів в зоні конфлікту в Донбасі. СК РФ розповів історію про те, як бойовики відпустили Савченко і вона сама перейшлакордон. Така версія подій викладена в матеріалах слідства, оприлюднених на засіданні суду по справі Савченко 6 травня. Так обвинувачення намагається довести, що Савченко винна ще й в незаконному перетині кордону з РФ.
Адвокати Савченко дану версію вважають абсурдною. Це опис подій не співпадає з версією самої Савченко і української влади. Незадовго після її затримання російськими силовиками під час розмови з консулом Савченко підтвердила, що її в липні 2014-го її незаконно й насильно (в наручниках і з мішком на голові) перемістили на територію РФ "де терористи передали її особам у камуфляжній формі".
26 жовтня 2014 року на позачергових виборах Савченко була обрана народним депутатом за списком партії "Батьківщина". Верховна Рада делегувала в ПАРЄ. 24 квітня 2015 року Слідчий комітет РФ пред'явив Савченко остаточне звинувачення у нібито пособництві вбивства двох і більше осіб та незаконному перетині кордону.
21 травня її адвокат Марк Фейгін заявив, що попереднє слідство завершено. Фейгін зазначив, що Савченко звинувачують за трьома епізодами: пособництво у вбивстві російських журналістів, незаконний перетин кордону Росії, а також замах на вбивство п'яти осіб.
6 травня Басманний суд Москви продовжив термін арешту Савченко до 30 червня. Московський міський суд 10 червня за клопотанням Слідчого комітету РФ продовжив термін арешту Савченко ще на три місяці - до 30 вересня, всього до 15 місяців утримання під вартою.
Як пише в статті на DT.UA Валентина Самар, з тих пір, як в липні 2014 року Генпрокуратура повідомила про відкриття кримінального провадження за фактом незаконного позбавлення волі Надії Савченко, а в жовтні 2014 року справа "обросла" двома підозрюваними, ніякої офіційної інформації про хід розслідування цієї справи більше не надходило. Неофіційно вдалося дізнатися, що справа тепер розслідує Головне слідче управління СБУ, хоча спочатку слідство по ньому проводилося Сватівським райвідділом ГУМВС України в Луганській області. Україна фактично зрадила Сенцова і Савченко, не розслідуючи належним чином їх викрадення Росією.