Нацрада пригрозила санкціями причетним до розподілу радіочастот у Криму

Поділитися
Нацрада пригрозила санкціями причетним до розподілу радіочастот у Криму Україна відповість санкціями на крадіжку РФ радіочастотного ресурсу в Криму © pixabay.com
Україна зібрала інформацію про всіх власників і керівників російських радіостанцій і телеканалів на окупованому півострові.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ініціює введення санкцій проти всіх причетних до розподілу радіочастот в анексованому Росією Криму, повідомив "Крим.Реалії" член Національної ради України з питань телерадіомовлення Сергій Костинський. За його словами, Україна володіє всією необхідною інформацією.

"Ми зібрали всю інформацію, де в Криму ведуть мовлення російські радіостанції і канали. Ми зібрали інформацію про їхніх керівників, власників, про всіх чиновників, які розподіляли частоти між цими радіостанціями. Це п'ятсот сторінок великого документа, фінальну версію якого ми незабаром плануємо презентувати. І всі ці люди отримають по заслугах", - розповів Костинський.

При цьому такий розподіл радіочастот незаконний, адже з анексією півострова окупантами було викрадено радіочастотний ресурс, нагадує він.

"Насамперед, ми повинні працювати над санкціями. Вони вкрали радіочастотний ресурс, тож частоти розподілені незаконно. У нас відбувається потужна комунікація з прокуратурою АРК, СБУ, Міністерством юстиції, МЗС, Міністерством інформаційної політики. Це наш спільний проект, і я вважаю, що десь у вересні ми зможемо його повноцінно представити", – підкреслив член Нацради з питань телерадіомовлення.

Зазначимо, після анексії Криму в 2014 році окупанти припинили мовлення українських радіостанцій на півострові та неодноразово погрожували блокуванням сигналу в разі спроб відновити мовлення на Крим з материкової України.

У березні 2017 року в селі Чонгар Генічеського району Херсонської області урочисто відкрили радіовежу для мовлення на окупований Крим. Вишка в Чонгарі дозволяє передавати до семи радіопрограм і 32 телеканалів. Радіус дії сигналу вишки становить для радіо - 120-130 км і 80 км - впевненого прийому, для телебачення - 50-60 км.

Невдовзі після завершення монтажу обладнання на анексований півострів почали цілодобове мовлення "Українське радіо" і кримськотатарська радіостанція Meydan Radiosi. Також ліцензії на мовлення отримали "Крим Реалії" та "Херсон FM".

Крім цього, Нацрада з питань телерадіомовлення визначила п'ять телерадіоорганізацій для трансляції на окупований Крим: Національна громадська телерадіокомпанія (UА: КРИМ), Чорноморська ТРК, ТОВ "Міжнародна комерційна телерадіокомпанія" (ICTV), ПІІ ТОВ "Телерадіокомпанія НБМ" (5 канал), ТОВ "Телеканал "Тоніс".

Детальніше про скандальне ліцензування українських телеканалів у передвиборний рік читайте в матеріалі Костянтина Трофименка "Скандальне ліцензування, або Боротьба за "телевізор" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі