Починаючи з жовтня 2016 року, співробітники Національної поліції зафіксували 21 факт перевезення сміття з Львівської області в інші регіони країни. У кожному з цих випадків водії сміттєвозів намагалися вивантажити сміття в непередбачених для цього місцях.
Зокрема, відходи з Львівській області перевізники сміття мали намір залишити у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Полтавській, Сумській та Черкаській областях. При цьому в більшості випадків сміттєвози рухалися колонами і вивантажували тонни побутових залишків в одному місці.
Так, у Вінницькій області було виявлено 3 таких вантажівки, в Дніпропетровській – відразу 11. Кожен з цих автомобілів перевозив 15 тонн сміття. Їхні водії намагалися позбутися вантажу не тільки на звалищах інших міст. Нерідко купи відходів вагою від 30 до 80 тонн скидалися в полях, лісопосадках і ярах, забруднюючи навколишнє середовище і створюючи екологічну небезпеку.
"У кількох випадках сміття намагалися розвантажити на територіях поблизу водойм, біля яких розташовані населені пункти. Якби сміттєвий конденсат потрапив в грунтові води, що насичують ці водойми, могло б статися масове отруєння місцевих жителів", – повідомляється на сайті Нацполиции.
За 11 таким фактам відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 239 (Забруднення або псування земель) Кримінального кодексу України. Щоб уникнути конфліктних ситуацій та для недопущення подібних правопорушень в подальшому, суб'єкти господарювання, які замовляють перевезення відходів, повинні забезпечити водія транспортного засобу, який здійснює таке перевезення, відповідним пакетом документів. Зокрема, в документах повинна бути інформація про кінцевий пункт вивантаження сміття, місце розташування полігону та підтверджуючих документах про зобов'язання прийняти сміття на полігон.
Як повідомлялося, два тижні тому в Харкові була завершена експертиза, яка встановила, що ніякого підпалу на звалищі "Збиранка" в Грибовичах не було, заявив генпрокурор України Юрій Луценко.