За його словами, якщо буде вручено підозру щодо недбалості зі смертельним наслідком, воно може привести і до усунення винуватця від займаної посади, і до кримінальної відповідальності.
"Всі розмови про те, що якісь спеціальні диверсанти з конкуруючих політичних партій підпалили сміттєзвалище, експертиза не підтвердила. Це було самозаймання через недотримання технологій. Тому стоїть питання про недбалість службових посадових осіб Львівської міської ради, які призвели до такого стану. По-старому, це - халатність. Але все ускладнюється тим, що ми маємо трьох загиблих. Сім'ї в праві запитати, хто з посадових осіб Львівської міськради за це відповідає. Саме зараз досудове слідство обласної прокуратури встановлює цього "Хто?". Я не можу виключати, що їм може бути і мер, і його заступники, інші посадові особи", - сказав Луценко.
Як повідомлялося, 30 травня 2016 року троє рятувальників і один комунальник загинули під завалами великого об'єму сміття під час гасіння пожежі на львівській міській звалищі поблизу села Грибовичі.
Большегрибовицкий сільрада ухвалила рішення про закриття з 1 червня назавжди Грибовицького сміттєзвалища у Львівській області.
Побутові відходи зі Львова для переробки стали приймати різні міста країни. Іноді по дорозі перевізники просто викидали сміття просто на землю біля дороги.
У січні прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив голові Львівської обласної державної адміністрації (ОДА) Олегу Синюткі терміново провести засідання комісії з надзвичайних ситуацій і оперативно знайти рішення щодо забезпечення утилізації сміття.