Національно-демократичні сили найбільш активні в Україні – соціолог

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Національно-демократичні сили найбільш активні в Україні – соціолог Україна має шанс побудувати як етнічну національну державу, так і громадянську
Аналіз активності різних груп показує, що в Україні може реалізуватися як модель етнічної національної держави, так і громадянської.

Соціологічні дані показують, що частка респондентів, які характеризуються установками на громадянську активність, в Україні становить 19,7%, пише в своїй статті для DT.UA кандидат соціологічних наук Сергій Дембіцький.

Як зазначає автор, національно-демократичні та націоналістичні сили є найбільш активними і включеними в політичне життя країни. За ними слідують ліберали, що цілком логічно в контексті нещодавньої Революції гідності, одним з ідеалів якої була особиста свобода громадян.

Інші політичні групи характеризуються стандартною представленістю політично активних респондентів. Більшість з них - це індивіди з лівими поглядами, які на даному етапі не можна назвати популярними в рамках домінуючого політичного дискурсу. У свою чергу респонденти без політичних уподобань, а також ті, хто не розбирається у відповідних питаннях, показують найменший громадянський потенціал.

Кількість правих політичних сил (християнські демократи, націонал-демократи і націоналісти) дещо менша, ніж лівих (соціал-демократи, соціалісти і комуністи): 20,2% проти 22,7%. При цьому кількість громадянськи активних вище серед перших: 7% всієї вибірки проти 4,5% всієї вибірки. Останній момент створює переваги для прихильників правих політичних ідей.

"Головне питання при цьому стосується того, яка модель національної держави буде прийнята прихильниками правих політичних ідей в якості найбільш популярної - громадянська або етнічна. Обидві мають всі передумови для того, щоб бути реалізованими. Перша - щодо відповідності популярним нині ідеалам євроінтеграції, друга - через наявність титульної нації, яка перебуває в процесі протистояння зовнішній агресії. Зазначені політичні дискурси створюють ідеологічні передумови для відповідних ініціатив політичних еліт в Україні, які мають всі шанси бути підтриманими "знизу", - пише автор.

Докладніше читайте в матеріалі Сергія Дембіцького "Громадянська активність і реалізація моделей національної держави в Україні" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі